دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
FTC می‌خواهد در مورد نحوه بررسی اطلاعات مورد استفاده در آموزش مدل‌های OpenAI و همچنین نحوه جلوگیری از نمایش اطلاعات نادرست اطلاعات بیشتری کسب کند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
کمیسیون تجارت فدرال (FTC) تحقیقات خود درباره OpenAI، خالق ChatGPT را آغاز کرده است تا بتواند آسیب‌های احتمالی که از طریق جمع‌آوری داده‌ها و انتشار اطلاعات نادرست برای مصرف‌کننده ایجاد می‌کند را شناسایی کند.
براساس گزارشی که اولین‌بار توسط واشنگتن پست منتشر شد، FTC نامه‌ای 20 صفحه‌ای به OpenAI ارسال کرده که در آن اسناد مربوط به توسعه و آموزش مدل‌های زبانی بزرگ و همچنین امنیت داده‌ها درخواست شده است.
FTC می‌خواهد در مورد نحوه بررسی اطلاعات مورد استفاده در آموزش مدل‌های OpenAI و همچنین نحوه جلوگیری از نمایش اطلاعات نادرست به کاربران ChatGPT اطلاعات دقیقی داشته باشد. آژانس حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان همچنین می‌خواهد درباره نحوه اتصال APIها به سیستم‌های این شرکت و نحوه محافظت از داده‌های اشخاص ثالث نیز اطلاعات بیشتری کسب کند.
این اولین تحقیق بزرگ ایالات‌متحده آمریکا در مورد OpenAI محسوب می‌شود که سال گذشته با انتشار چت‌بات هوش مصنوعی ChatGPT مورد توجه زیادی قرار گرفت. محبوبیت ChatGPT و مدل‌های زبانی بزرگی که به آن قدرت می‌دهند همچنین باعث شد تا رقابت بزرگی در زمینه هوش مصنوعی ایجاد شود و شرکت‌هایی ازجمله گوگل، مایکروسافت و متا تمرکز و سرمایه‌گذاری زیادی روی این زمینه داشته باشند.
هرچند ChatGPT قابلیت‌های فراوانی دارد، اما این هوش مصنوعی نگرانی‌های مختلفی ازجمله انتشار اطلاعات غلط را نیز به همراه داشته است. ماه گذشته یک مجری رادیویی از OpenAI به‌خاطر نشر اطلاعات غلط توسط ChatGPT شکایت کرد. در شکایت دیگری نیز گفته شده بود که OpenAI به‌طور مخفیانه مقادیر زیادی از داده‌های شخصی کاربران اینترنت را برای آموزش مدل‌های خود جمع‌آوری کرده است.
تمام این موارد باعث شده تا قانون‌گذاران و نهادهای نظارتی سراسر جهان در چند وقت گذشته به دنبال توسعه قوانینی برای هوش مصنوعی باشند و FTC نیز بررسی‌های خود را به‌منظور رسیدگی به این دسته از مشکلات آغاز کرده است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster