پیش از این تحقیقات زیادی در رابطه با استفاده از مکمل های ویتامین دی و ارتباط آن با کاهش بیماری های قلبی انجام شده بود. اکنون محققان در یک مطالعه جدید اعلام کردن استفاده از این مکمل ها می تواند تا ۱ح درصد از ریسک سکته قلبی بکاهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی […]
پیش از این تحقیقات زیادی در رابطه با استفاده از مکمل های ویتامین دی و ارتباط آن با کاهش بیماری های قلبی انجام شده بود. اکنون محققان در یک مطالعه جدید اعلام کردن استفاده از این مکمل ها می تواند تا ۱ح درصد از ریسک سکته قلبی بکاهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان موسسه همه گیری تحقیقات پزشکی QIMR Berghofer در استرالیا در مطالعه ای جدید اعلام کردند استفاده از مکمل های حاوی ویتامین دی تا ۱۹ درصد ریسک سکته قلبی را کاهش می دهد. این مطالعه دومین مطالعه گسترده در این زمینه محسوب میشود. در این تحقیق از ۲۱.۳۰۲ نفر در بازه سنی ۶۰ تا ۸۴ سال به مدت ۵ سال استفاده شد. گروهی ازاین افراد مکمل دریافت کرده و گروهی دیگر دارونما استفاده کردند. در این میان ۶ درصد از افراد دریافت کننده مکمل درگیر مشکلات جدی قلبی عروقی شدند. در حالی که در گروه دیگر این عدد به ۶.۶ درصد رسید.
در حالت کلی نرخ حملات قلبی یا سکته در افراد دریافت کننده مکمل ۱۹ درصد کمتر بود. به گفته محققان این دو گروه در زمینه سکته مغزی تفاوتی با یکدیگر نداشتند. طبق نتایج این تحقیق اثربخشی دریافت این مکمل نسبت به مصرف قرص استاتین و یا دیگر داروهای قلبی بیشتر است. البته این موضوع باید مورد پژوهش های بیشتری قرار بگیرد. البته افراد دارای بیماری های قلبی نباید این مکمل ها را بدون مشورت پزشک مصرف کنند.
پیشنهاد ویژه
سرور HP
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster