به نظر می‌رسد معرفی ویژن پرو اپل باعث تاخیر در معرفی هدست XR خود سامسونگ شده است. این هدست احتمالا در اواسط سال ۲۰۲۴ یا بعد از آن معرفی خواهد شد، در حالیکه قرار بود در فوریه ۲۰۲۴ رونمایی شود.
وب‌سایت SamMobile گزارش داده است هدست ویژن پرو اپل باعث شده تا مدیران سامسونگ ر مورد هدست خود تجدیدنظر کنند. ظاهرا ارتقای وضوح نمایشگر یکی از دلایل این تاخیر بوده است.
در واقع به نظر می‌رسد که سامسونگ نمی‌خواهد هدستی معرفی کند که از محصول اپل ضعیف‌تر باشد، حتی اگر قیمت ارزان‌تری داشته باشد. ویژن پرو دارای قیمت ۳۵۰۰ دلار است و انتظار می رود که در ابتدا به صورت محدود عرضه شود.
هنوز جزئیات زیادی از هدست XR سامسونگ در دست نیست، اما گفته می‌شود این هدست از نرم‌افزار اندروید گوگل استفاده خواهد کرد و مجهز به تراشه کوالکام خواهد بود.
فناوری XR یا همان واقعیت توسعه‌یافته انواع مختلفی از فناوری‌های مرتبط را شامل می‌شود. در مقابل، واقعیت افزوده (AR) اشیاء دیجیتال را فراتر از دنیای واقعی قرار می‌دهد. واقعیت مجازی (VR) نیز به محیط‌های دیجیتال کاملا مستقل اشاره دارد. واقعیت ترکیبی (MR) هم قصد یکپارچگی این دو فناوری را دارد.
ویژن پرو اپل یک هدست واقعیت ترکیبی است، در حالیکه متا کوئست ۳ با واقعیت مجازی سروکار دارد. واقعیت توسعه‌یافته یا XR در واقع ترکیبی از AR، VR و MR است. حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم که سامسونگ هدست خود را با چه قابلیت‌هایی معرفی خواهد کرد.
منبع: Techradar
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster