دانشمندان نسبت به افزایش لکه‌های خورشیدی که در ماه ژوئن رکورد شکنی کرده است ابراز نگرانی کردند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، به گفته دانشمندان رکورد تعداد لکه‌های خورشیدی باعث نگرانی آنها شده است. زیرا طبق پیش‌بینی‌های دانشمندان تعداد این لکه‌ها بیشتر از میزان مورد نظر شده است. همچنین افزایش تعداد لکه‌ها […]
دانشمندان نسبت به افزایش لکه‌های خورشیدی که در ماه ژوئن رکورد شکنی کرده است ابراز نگرانی کردند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، به گفته دانشمندان رکورد تعداد لکه‌های خورشیدی باعث نگرانی آنها شده است. زیرا طبق پیش‌بینی‌های دانشمندان تعداد این لکه‌ها بیشتر از میزان مورد نظر شده است. همچنین افزایش تعداد لکه‌ها می‌تواند نشان دهنده حرکت خورشید به سمت چرخه بسیار قوی‌تر باشد.
لکه‌های خورشیدی همان مناطق دارای میدان مغناطیسی بسیار قوی هستند که می‌توانند فرایند همرفت را به طور موقت متوقف کنند. در اثر این پدیده افت دما اد شده و به همین دلیل این بخش تیره‌تر به نظر می‌رسد.
همچنین در اثر این پدیده شراره‌های خورشیدی و فوران‌های شدید از نوع الکترومغناطیس و پرتاب جرم تاجی نیز ایجاد خواهد شد. در واقع لکه‌های خورشیدی در زمان ظاهر شدن با فعالیت‌های شدید مغناطیسی در ارتباط هستند. از سال‌های بسیار دور تاکنون دانشمندان با استفاده از این لکه‌های خورشیدی میزان فعالیت و چرخه‌های خورشیدی را پیش‌بینی کرده‌اند. به گفته دانشمندان این لکه‌ها می‌توانند رفتار خورشید را در چرخه ۱۱ ساله خود که در آن قطب خورشید میچرخد نشان دهند. افزایش این لکه‌ها باعث نگرانی دانشمندان شده زیرا عملکرد خورشید ‌بینی‌های آنان را اشتباه نشان می‌دهد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster