دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
دو برنامه اشاره‌شده برای مدیریت فایل و بازیابی اطلاعات از دست رفته کاربرد دارند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
محققان امنیتی دو برنامه مدیریت فایل مخرب اندروید را در گوگل پلی کشف کرده‌اند که درمجموع بیش از 1.5 میلیون بار دانلود شده‌اند و داده‌های کاربران را پس از جمع‌آوری، برای دولت چین ارسال می‌کنند.
طبق گزارش BleepingComputer، این دو برنامه که تحت عنوان File Recovery & Data Recovery و File Manager توسط یک ناشر منتشر شده‌اند، حداقل روی 1 میلیون دستگاه نصب شده‌اند. طبق توضیحات محققان امنیتی شرکت Pradeo، این برنامه‌ها داده‌های زیر را از دستگاه کاربران استخراج می‌کنند:
درحالی‌که برنامه‌های اندروید اغلب دلیل موجهی برای جمع‌آوری برخی داده‌ها دارند، بسیاری از داده‌هایی که توسط این دو برنامه جمع‌آوری می‌شود، برای مدیریت فایل و بازیابی اطلاعات ضروری نیستند. نکته دیگر اینکه تمام داده‌های آن به‌صورت مخفیانه و بدون جلب رضایت کاربر جمع‌آوری می‌شود.
Pradeo همچنین اشاره کرده است که این دو برنامه آیکون صفحه اصلی خود را پنهان می‌کنند تا پیداکردن و حذف آن‌ها دشوارتر شود.
گوگل با انتشار بیانیه زیر به BleepingComputer اعلام کرد که این دو برنامه را اکنون از گوگل پلی حذف کرده است:
«این برنامه‌ها از گوگل پلی حذف شده‌اند. Google Play Protect از کاربران در برابر برنامه‌های شناخته‌شده حاوی این بدافزار در دستگاه‌های اندروید با سرویس‌های گوگل پلی محافظت می‌کند؛ حتی زمانی که این برنامه‌ها از منابع دیگری نصب شده باشند.»
همیشه توصیه می‌شود که قبل از نصب یک برنامه، نظرات کاربران در مورد آن را بررسی کنید، به مجوزهای درخواستی آن توجه داشته باشید و فقط به برنامه‌های منتشرشده توسط توسعه‌دهندگان معتبر اعتماد کنید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster