دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
در پایان این مأموریت نهایی، شاتل آتلانتیس نزدیک به ۱۲۶ میلیون مایل را طی کرد و ۴۸۴۸ بار به دور زمین چرخید.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
در ۸ ژوئیه ۲۰۱۱، شاتل فضایی آتلانتیس در آخرین مأموریت خود به فضا پرتاب شد. آتلانتیس آخرین شاتل فضایی ناسا بود که به فضا پرواز کرد. این شاتل از سال ۱۹۸۵ تا زمان بازنشستگی ۳۳ مأموریت انجام داد.
آتلانتیس یکی از مدارگردهای برنامه شاتل‌های فضایی سازمان هوانوردی و فضایی ملی آمریکا (ناسا) بود که مأموریت ارسال فضانوردان و قطعات فنی ایستگاه بین‌المللی فضایی را بر عهده داشت.
شاتل نوعی فضاپیما با قابلیت استفاده‌ مجدد بود که برنامه‌ ساخت آن از سال ۱۹۶۹ آغاز شد. اولین شاتل در سال ۱۹۸۱ به فضا پرتاب شد و از آن زمان تا سال ۲۰۱۱ در‌مجموع ۱۳۵ مأموریت انجام شد. شاتل‌های فضایی در همان سال ۲۰۱۱ بازنشسته شدند.
این فضاپیماها مأموریت‌های موفقی همچون تعمیر تلسکوپ فضایی هابل و مشارکت در ساخت و تجهیز ایستگاه فضایی بین‌المللی را انجام دادند.
مأموریت اس‌تی‌اس-۱۳۵ با ۴ سرنشین، تدارکات و تجهیزات موردنیاز را به ایستگاه فضایی بین‌المللی آوردند. سپس شاتل برای آخرین‌بار در ۲۱ ژوئیه ۲۰۱۱ در زمین فرود آمد.
ازجمله این تجهیزات، ماژول چندمنظوره رافائلو، به همراه بارها و لوازم یدکی مورد نیاز دیگر بود. سیستمی برای سوخت‌گیری مجدد فضاپیما توسط ربات در فضا نیز برای آزمایش تعبیه شد تا در آینده مورداستفاده قرار بگیرد.
فضانوردان طی این مأموریت شش روز را در ایستگاه بین‌المللی گذراندند. بخش اعظم این شش روز صرف تلاش برای راه‌اندازی مجدد کامپیوترهای ازکارافتاده‌ ایستگاه شد.
یک پیاده‌روی فضایی برای تعمیر بخشی از پوشش ضدحرارتی شاتل نیز به انجام رسید.
در پایان این مأموریت نهایی، آتلانتیس نزدیک به ۱۲۶ میلیون مایل را طی کرد و ۴۸۴۸ بار به دور زمین چرخید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster