از زمانی که چت‌بات ChatGPT معرفی شده، انقلابی در زمینه هوش مصنوعی ایجاد شده است. با این حال، به نظر می‌رسد که دوران اوج این پلتفرم رو به پایان است.
به گزارش واشنگتن پست، در ماه گذشته برای اولین بار تعداد کاربران ChatGPT کاهش یافته است. طبق این گزارش، ترافیک دستگاه‌های موبایلی و دسکتاپ به وب‌سایت ChatGPT در ماه ژوئن حدود ۱۰ درصد کاهش داشته و میزان دانلود اپلیکیشن آیفون آن نیز کاهش یافته است. هنوز مشخص نیست که چرا این چت‌بات با کاهش کاربر مواجه شده است.
گزارش واشنگتن پست بر پایه داده‌های شرکت Similarweb که یک شرکت تجزیه و تحلیل وب است منتشر شده است. این گزارش گفته است که ChatGPT پس از راه اندازی، ترافیک عظیمی را در ماه نوامبر سال گذشته میلادی تجربه کرد. سپس، تعامل کاربران با آن با به‌سرعت رشد کرد، اما در ماه مارس کمی کاهش یافت و در ماه مه همچنان به کاهش خود ادامه داد.
گزارش واشنگتن پست همچنین گفته است که مدت زمان تعامل کاربران با ChatGPT نیز کاهش یافته است. یعنی کاربران وقت کمتری در وب‌سایت این چت‌بات سپری کرده‌اند. ظاهرا یکی دیگر از چت‌بات‌های محبوب هوش مصنوعی به نام Character.AI نیز در ماه ژوئن کاهش سطح تعامل کاربران را تجربه کرده است.
حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم دقیقا چه اتفاقی افتاده است که تعداد کاربران ChatGPT کاهش یافته است.
منبع: Gizmodo
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster