برنامه تردز (Threads)، یک اپلیکیشن اینستاگرام است که از امروز به عنوان رقیب توییتر در دسترس کاربران قرار گرفته است. متا در ماه‌های گذشته قصد داشت از مشکلات اخیر توییتر پس از خرید آن توسط ایلان ماسک بهره ببرد و برای کاربران یک شبکه اجتماعی جدید مبتنی بر متن ارائه دهد.
تردز بسیار شبیه به آن چیزی است که در شایعات اشاره شده بود. همانطور که انتظار می‌رفت این اپلیکیشن از اطلاعات حساب اینستاگرام کاربران استفاده می‌کند و در واقع ما با یک افزونه پلتفرم اینستاگرام سروکار داریم.
تردز هرچند یک اپلیکیشن مستقل است اما از قابلیت یکپارچه‌سازی حساب اینستاگرام استفاده می‌کند تا کاربران به راحتی بتوانند اکانت‌هایی که در اینستاگرام دنبال می‌کنند پیدا و دنبال کنند. این اپلیکیشن از از همان اطلاعات ورود اینستاگرام استفاده می‌کند.
تردز بسیار شبیه به توییتر است و مثل توییتر دارای یک فید برای مشاهده پست‌هایی است که کاربران منتشر کرده‌اند. گزینه‌های دیگری مثل لایک، کامنت، پست مجدد و اشتراک گذاری نیز در آن وجود دارند و رابط کاربری این برنامه شامل رشته‌های جمع‌شونده است تا از طولانی شدن فید جلوگیری کند.
تردز همچنین قابلیت یکپارچه سازی با Fediverse خواهد داشت که به کاربران اجازه خواهد داد تا حساب‌ها و فالوورها را از اپلیکیشن‌هایی که از ActivityPub به عنوان پروتکل غیرمتمرکز شبکه‌های اجتماعی پشتیبانی می‌کنند وارد کنند. یکی این اپلیکیشن‌ها شامل Mastodon می‌شود که هم‌اکنون جزو جایگزین‌های محبوب توییتر محسوب می‌شود.
حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم این اپلیکیشن اینستاگرام تا چه حد خواهد توانست کاربران توییتر را جذب خود کند.
منبع: Petapixel
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster