دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
سخنگوی سازمان امور مالیاتی برای تشخیص مالیات 17 میلیارد تومانی 123 اینفلوئنسر شفاف‌سازی کرد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
سخنگوی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد درحال صدور برگه متمم برای 123 اینفلوئنسر با درآمد 2 هزار میلیارد تومانی هستند؛ متممی که موجب می‌شود مالیات دریافتی از آن‌ها بیش از 500 میلیارد تومان شود.
ابتدای هفته جاری «مهدی موحدی»، سخنگوی سازمان امور مالیاتی، اعلام کرد مجموع تراکنش‌های واریزی برای 123 اینفلوئنسر در سال 1400 بیش از 2.3 هزار میلیارد تومان بوده و برای این افراد حدود 17 میلیارد تومان مالیات تشخیص داده شده است.
این رقم مالیات در نظر گرفته شده با واکنش‌های بسیاری در فضای مجازی روبه‌رو شد. حال موحدی در گفت‌وگو با تسنیم دراین‌باره شفاف‌سازی کرد: «17 میلیارد تومان برگ تشخیص مالیاتی که به آن اشاره شده بود، برگه‌هایی بوده که پیش از رسیدن اطلاعات کامل بوده است.»
وی با بیان اینکه هم‌اکنون اطلاعات کامل‌تر را دریافت کرده‌اند، اظهار داشت به‌این‌ترتیب اطلاعات فروش و حساب‌ها را نیز کاملاً ارزیابی کرده و درنتیجه به‌واسطه این اطلاعات جدید درحال صدور برگه متمم هستند: «درحال جمع‌بندی اطلاعات هستیم و آن 17 میلیارد تومان لزوماً مالیات ناظر بر 2 هزار و 300 میلیارد تومان مالیات نیست و برای برخی افراد است.»
سرپرست مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی پیش‌بینی کرد که درآمدی بسیار بیش از این مقدار، یعنی به‌طور مثال حدود 500 میلیارد تومان و بیشتر مالیات تشخیصی است که امکان وصول آن از سلبریتی‌ها وجود دارد.
او در پاسخ به سؤالی درخصوص ضریب مالیاتی اینفلوئنسرها گفت: «به این دلیل که درآمد این افراد به‌عنوان درآمد تبلیغاتی در نظر گرفته می‌شود، بنابراین پس از کسر هزینه‌ها و به‌منظور تعیین درآمد، حدود 45 درصد نسبت سود فعالیت منظور خواهد شد. به‌طور مثال فردی که یک کلیپ تبلیغاتی درست کرده و به سبب آن درآمدی داشته است، می‌تواند هزینه‌های مربوط به ساخت آن مانند هزینه تهیه موشن و… را با مدارک و مستندات ارائه کند که امکان کسر آن وجود دارد.»
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
45درصد دروغه از من ۷۰ درصد حساب کردن
تازه بلاگر هم نیستم فقط پیج عمومی دارم
همه رو هم متمرکز کردن تو تهران منی که ۱۲ ساعت با تهران فاصله دارم الان همش یه پام تو تهرانه
هزینه های رفت و برگشت و اقامت رو هم نگم براتون واقعا داره برام ظلم میشه😰
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster