دانشمندان ناسا احتمال می دهند یک غول یخی در منظومه شمسی پنهان شده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران ناسا در بررسی های اخیر خود اعلام کردند به احتمال ۷ درصد یک سیاره غول پیکر یخی در منظومه شمسی قرار دارد. اگر چه این احتمال بسیار کم است اما مقدار آن […]
دانشمندان ناسا احتمال می دهند یک غول یخی در منظومه شمسی پنهان شده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران ناسا در بررسی های اخیر خود اعلام کردند به احتمال ۷ درصد یک سیاره غول پیکر یخی در منظومه شمسی قرار دارد. اگر چه این احتمال بسیار کم است اما مقدار آن صفر نیست.
طبق اعلام دانشمندان احتمالا این سیاره غول پیکر در دور دست اورت قرار دارد. این منطقه یخی از قطعات به و دنباله دارها انباشته شده و فاصله آن تا خورشید به میلیاردها تا تریلیون کیلومتر می رسد.
ابر اورت که نام خود را از یک اخترشناس هلندی به نام یان اورت گرفته است، محل قرارگیری تعداد زیادی دنباله دار است. فاصله ابر اورت از ۱۰۰ تا یک صد هزار سال نوری از زمین فاصله دارد و می توان گفت آن سوی ابر اورت فاصله میان خورشید و ستاره های نزدیک تر محسوب میشود. به گفته دانشمندان این منطقه شامل ده تریلیون جرم فضایی است. همچنین ابر اورت به دو منطقه تقسیم میشود یکی ابر اورت درونی به شکل دیسک و دیگری ابر اورت بیرونی به شکل کره.
محققان با توجه به داده های مربوط به تحقیق پرسیوال لاوال، معتقد به وجود یک سیاره عظیم دیگر به نام سیاره ایکس هستند که مکان آن دورتر از قرارگیری سیاره نپتون است. در مطالعه جدید نیز دانشمندان با شبیه سازی پویایی آسمان منظومه شمسی احتمال می دهند یک غول یخی دورتر از مکان پیشبینی شده لاول وجود دارد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster