سلاح جدید آمریکا از سال آینده برای مسدود کردن سیگنال ماهواره‌های روسیه و چین گرفته خواهد شد. ایالات متحده با هدف مسدود سازی سیگنال‌های مربوط به کشورهای چین و روسیه یک دستگاه پارازیت انداز الکترونیکی توسعه داده است. گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا دستگاه جدید ایالات متحده با هدف مبارزه با فناوری فضایی […]
سلاح جدید آمریکا از سال آینده برای مسدود کردن سیگنال ماهواره‌های روسیه و چین گرفته خواهد شد. ایالات متحده با هدف مسدود سازی سیگنال‌های مربوط به کشورهای چین و روسیه یک دستگاه پارازیت انداز الکترونیکی توسعه داده است.
گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا دستگاه جدید ایالات متحده با هدف مبارزه با فناوری فضایی و ماهواره‌ای چین و روسیه ساخته شده است این دستگاه در حال حاضر برای استفاده در سال ۲۰۲۴ مراحل آزمایشی خود را پشت سر می‌گذارد. پروژه مربوط به دستگاه پارازیت انداز به نام Meadolands مربوط به شرکت صنایع جنگ افزاری L3 Harris است.
طبق گزارش منتشر شده توسط بلومبرگ دستگاه مورد نظر شامل دیش‌های بزرگی است که برای نصب آن باید از تریلرهای چرخ‌دار استفاده کرد. همچنین ایالات متحده اعلام کرده است قصد دارد حدود ۳۰ دستگاه از این فناوری تولید کند.
در حالی ایالات متحده چنین دستگاهی را توسعه داده که به گفته ارزیابی سالانه تهدیدات دفتر اطلاعات ملی، کشور چین ابزارهای جدیدی را برای مقابله با ماهواره‌های ایالات متحده و همکارانش ساخته است. مقامات ایالات متحده اعلام کردند دستگاه جدید بدون ایجاد زباله فضایی با دریافت انرژی از ماهواره‌های ارتباطی می‌تواند وظایف خود را انجام دهد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster