دستکش هوشمند ساخته شده توسط دانشمندان به افراد دچار ناتوانی عضلانی کمک می کند تا با وجود ضعف اندام بتوانند دست خود را کنترل کرده و از آن برای نواختن پیانو استفاده کنند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در این دستکش از هوش مصنوعی، اجزایی به نام محرک ها و حسکرهای لمسی […]
دستکش هوشمند ساخته شده توسط دانشمندان به افراد دچار ناتوانی عضلانی کمک می کند تا با وجود ضعف اندام بتوانند دست خود را کنترل کرده و از آن برای نواختن پیانو استفاده کنند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در این دستکش از هوش مصنوعی، اجزایی به نام محرک ها و حسکرهای لمسی استفاده شده و به بیماران دارای مشکل ناتوانی در حرکت دست ها کمک خواهد کرد تا بار دیگر از انگشتان و مچ برای انجام کارهای دستی بهره ببرند.
این دستکش هوشمند به دلیل داشتن احساس می تواند حرکات دست درست و نادرست را تشخیص داده و به همین دلیل می تواند به کاربر خود نواختن پیانو را بیاموزد.
دکتر اریک انگبرگ، استاد مهندسی اقیانوس و مکانیک در دانشگاه فلوریدا در مورد این دستکش می گوید: این دستکش هوشمند بین پیانو نواختن درست یا نادرست تفاوت قائل شده و آن را تشخیص می دهد. بدین می توان به عنوان ابزار توانبخشی برای افراد دارای ناتوانی مورد استفاده قرار گرفته و به آنها کمک کند تا دوباره نواختن پیانو را یاد بگیرند. با کمک این دستکش افراد می توانند حرکات طبیعی دست را تقویت کرده و سپس خم شدن و یا امتداد انگشتان را کنترل می کند.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster