تحقیقات اخیر محققان از دانشگاه کپنهاگ و دانشگاه رسکیلد نشان می‌دهد با وجود پیشرفت تکنولوژی در زمینه ساخت کامپیوترهای جدید، هنوز حدود ۲۰ درصد از آنها میتوانند برای کاربران مشکل ساز شوند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مطالعه اخیر محققان می‌گوید در صورت بررسی سیستم‌های کامپیوتری که در اکثر مواقع مورد استفاده […]
تحقیقات اخیر محققان از دانشگاه کپنهاگ و دانشگاه رسکیلد نشان می‌دهد با وجود پیشرفت تکنولوژی در زمینه ساخت کامپیوترهای جدید، هنوز حدود ۲۰ درصد از آنها میتوانند برای کاربران مشکل ساز شوند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، مطالعه اخیر محققان می‌گوید در صورت بررسی سیستم‌های کامپیوتری که در اکثر مواقع مورد استفاده کاربران قرار می‌گیرد و با شناسایی مشکلات آنها می‌توان در آینده سیستم‌های بهینه‌تری با مشکلات کمتر به بازار عرضه کرد. بسیاری از کاربران طی شرایط مشابه تجربه صرف وقت زیاد برای برطرف کردن مشکل سیستم کامپیوتری را داشته‌اند.
در این مطالعه مشخص شد به طور متوسط کاربران حدود ۱۱ الی ۲۰ درصد وقت را صرف رفع مشکل کامپیوترهای خود کرده‌اند. همچنین به خاطر این مشکلات آنها نتوانسته‌اند کار خود را پیش برده و تنها زمان خود را هدر داده‌اند.
پروفسور کسیر هورنیک، از محققان این مطالعه در مورد آن گفته است: اعداد و ارقام به دست آمده چندان جالب نیست. زیرا به اعتقاد وی این آمار عدد بالا و باورنکردنی را نشان می‌دهد. ادامه این شرایط باعث ناامیدی کاربران شده و ایجاد مشکل میتواند برای آنها دشوار باشد. به عنوان مثال کاربری را تصور کنید که جلسه کاری وی آغاز شده و او در آن زمان نتوانسته است در این جلسه حضور یابد.
اگرچه سیستم‌های کامپیوتری باعث افزایش سرعت انجام کارها می‌شوند اما می تواند کاربران را درگیر کن یکی دیگر از محققان این مطالعه به نام پروفسور مورتن هرتزوم، در این مورد تاکید کرده است برخی از ناامیدی‌ها در زمان انجام وظایف طبیعی هستند. اما ایجاد مشکل در زمان انجام کارهای بسیار ساده با کامپیوتر می‌تواند زمان بسیاری از کاربران را هدر دهد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster