بر اساس گزارش سایت فایروال سوفوس، گارتنر، یکی از معتبرترین مؤسسات بین‌المللی ارزیابی محصولات فناوری اطلاعات است که نتایج تحقیقات و پژوهش های خود را در زمینه های مرتبط با فناوری به طور متناوب منتشر می کند. در این گزارش سوفوس به عنوان بهترین فایروال سخت افزاری در سال ۲۰۲۳ معرفی و ارزیابی شده است. […]
بر اساس گزارش سایت فایروال سوفوس، گارتنر، یکی از معتبرترین مؤسسات بین‌المللی ارزیابی محصولات فناوری اطلاعات است که نتایج تحقیقات و پژوهش های خود را در زمینه های مرتبط با فناوری به طور متناوب منتشر می کند. در این گزارش سوفوس به عنوان بهترین فایروال سخت افزاری در سال ۲۰۲۳ معرفی و ارزیابی شده است.
فایروال های یکی ابزار امنیتی می‌باشند که بر ترافیک ورودی و خروجی شبکه بر اساس قوانین از پیش‌ تعریف‌ شده، نظارت دارند. فایروال‌ها می‌توانند بسته‌های داده غیرمجاز را شناسایی و مسدود کرده و تنها به ترافیک مجاز اجازه ورود به شبکه را دهند. فایروال‌ها که در دو نوع کلی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری یا هر دو موجود هستند، اولین مکانیزم دفاعی در برابر بدافزارها، ویروس‌ها و مهاجمانی هستند که سعی دارند به شبکه و سیستم‌های داخلی سازمان راه یابند.
یکی از انواع فایروال‌ها، فایروال‌های سخت‌افزاری می‌باشند که این نوع از فایروال‌ها دستگاه‌های فیزیکی هستند که هر کدام سیستم عامل مخصوص خود را دارند. آن‌ها به‌عنوان دروازه‌ای بین شبکه‌های داخلی و اینترنت عمل می‌کنند. فایروال‌های سخت‌افزاری برای سازمان‌هایی که دستگاه‌های زیادی در یک شبکه دارند مناسب می‌باشند. در حالی که این فایروال‌ها ترافیک غیرمجاز را قبل از رسیدن به نقاط پایانی مسدود می‌کنند، در برابر حملات درون شبکه ای امنیتی ایجاد نمی‌کنند. بنابراین، ترکیبی از فایروال‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری می‌تواند حفاظت بهینه از شبکه سازمان را فراهم آورد.
شرکت سوفوس برای دومین سال متوالی موفق به دریافت نشان Peer Insights Customers’ Choice  2023  از مؤسسه گارتنر در بخش فایروال شبکه شد.
در طول دو سال گذشته، کاربران بر مبنای ۴۶۲ بررسی تا تاریخ ۳۱ مارس ۲۰۲۳، سوفوس را با امتیاز میانگین ​​۴.۷ از ۵  انتخاب کرده اند. همچنین، سوفوس تنها برندی است که در دو گروه پلتفرم‌های محافظت از نقاط پایانی سال ۲۰۲۱ و فایروال تحت شبکه سال ۲۰۲۳ انتخاب شده است. علاوه بر این، فایروال سوفوس تنها برندی است که در بخش های عمومی، دولتی و آموزشی با نظر کاربران انتخاب شده است.
به باور سوفوس و همچنین نظرات کاربران بی طرف که توسط Gartner به صورت منظم ارزیابی شده‌اند، محافظت پیشرفته، دید گسترده و مدیریت آسان فایروال های سوفوس از عوامل موثر در انتخاب کاربران بوده است.
فایروال سوفوس حفاطت قدرتمند به همراه کارایی بالا حتی برای پرترافیک ترین شبکه ها را فراهم می آورد.
از جمله این موارد که در فایروال دیگری نخواهید دید می توان به موارد زیر اشاره کرد:
افشای ریسک‌های پنهان – فایروال‌های سوفوس ریسک‌های مخفی را از طریق انواع داشبوردها و گزارش‌های بصری و جامع بهتر از سایر رقبا افشا می‌کنند.
مسدودسازی تهدیدات ناشناخته – فایروال‌های سوفوس با بررسی‌های سریع و بهینه مبتنی بر TLS و مجموعه‌ای از قابلیت‌ها حفاظتی پیشرفته که به‌سادگی هم قابل مدیریت هستند  تهدیدات ناشناخته را سریع‌تر، ساده‌تر و مؤثرتر از سایر فایروال‌ها مسدود می‌کنند.
واکنش خودکار به رخدادها – دیواره های آتش سوفوس با بکارگیری ویژگی Synchronized Security و تکیه بر قابلیت بی‌نظیر Sophos Security Heartbeat به‌صورت خودکار اطلاعات تهدید را با محصولات امنیت نقاط پایانی این شرکت که بر روی سرورها و ایستگاه‌های کاری سازمان نصب هستند همسان کرده و نسبت به آن تهدید واکنشی مؤثر نشان می‌دهند.
تصویر زیر، بخشی از مشتریان سوفوس را به همراه امتیازات آنها به این فایروال نمایش می دهد. سوفوس با کسب امتیاز ۴.۷، بهترین فایروال سخت افزاری ۲۰۲۳ انتخاب شده است.

فایروال فورتی نت با میانگین امتیاز ۴.۶ در لیست بهترین فایروال های سخت افزاری در جایگاه دوم قرار گرفت.
فورتی نت پرطرفدارترین فایروال، با بیش از 509 نظر می باشد. محصول مورد بررسی فورتی نت در این گزارش، فایروال سخت افزاری  FortiGate: Next Generation Firewall (NGFW) بوده است.

فایروال فورتی گیت با استقرار ساده، مدیریت یکپارچه و قابلیت اطمینان عالی، امنیت پیشرفته ای را در عوامل مختلف ارائه می دهند. آنها از شبکه ها در برابر انواع تهدیدات، از جمله بدافزار، نفوذ، و حملات انکار سرویس (DoS) محافظت می کنند و می توانند در شعب، دانشگاه ها، مراکز داده و محیط های ابری مستقر شوند.
فایروال سیسکو (Cisco Firewall) یک دستگاه امنیتی است که برای محافظت از شبکه‌ها در برابر تهدیدهای امنیتی استفاده می‌شود. این فایروال توسط شرکت (Cisco Systems, Inc.) تولید می‌شود و دارای ویژگی‌های زیر است. فایروال سیسکو نیز یکی از محبوب ترین فایروال ها در کشورهای آمریکای شمالی می باشد.
در تصویر زیر گزارش نظرات کاربران فایروال سخت افزاری سیسکو در گارتنر می باشد، فایروال سیسکو با میانگین امتیاز ۴.۵ و مجموع ۱۶۰ نظر یکی از فایروال های محبوب به انتخاب مشتریان است.

با توجه به اهمیت بالای امنیت در دنیای فناوری اطلاعات، انتخاب یک فایروال سخت افزاری قوی و قابل اطمینان برای حفاظت از شبکه و داده‌های حساس سازمان شما امری ضروری است. فایروال سخت افزاری یک سیستم امنیتی پیشرفته است که به شما اجازه می‌دهد ترافیک شبکه را کنترل و مانیتور کرده و در برابر حملات مختلف از جمله حملات مرد میانی، حفاظت کنید.
هنگامی که قصد خرید فایروال سخت افزاری را دارید، باید به توجه به عوامل زیر باشید:
با توجه به این نکات، توصیه می‌شود قبل از خرید فایروال سخت افزاری، مطالعه و بررسی مقایسه‌ای از محصولات مختلف انجام دهید و با تامین کنندگان معتبر در ارتباط باشید. همچنین، در نظر داشته باشید که نیازهای امنیتی سازمان شما را به طور کامل پوشش دهد و با سیاست‌ها و الزامات امنیتی شما سازگار باشد.
برای خرید فایروال سخت افزاری مناسب سازمان و شرکت خود همراه با لایسنس اصلی و معتبر در کنار خدمات پشتیبانی ویژه و گارانتی معتبر، می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان فروش فایروال در سایت Sophosfirewall.ir استفاد نمایید.
salb-techna


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster