یک شرکت استرالیایی به عنوان رقیب نورالینک توانسته رابط هوشمند مغز و رایانه بسازد که بدون ایجاد حفره در جمجمه درون آن قرار گرفته و به مغز متصل می‌شود. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت استرالیایی سینکرون که بیل گیتس و جف بزوس هزینه‌های مالی آن را پرداخت می‌کنند در حال شکست […]
یک شرکت استرالیایی به عنوان رقیب نورالینک توانسته رابط هوشمند مغز و رایانه بسازد که بدون ایجاد حفره در جمجمه درون آن قرار گرفته و به مغز متصل می‌شود.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت استرالیایی سینکرون که بیل گیتس و جف بزوس هزینه‌های مالی آن را پرداخت می‌کنند در حال شکست دادن نورالینک به مدیرعاملی ایلان ماسک است.
رابط‌های مغز و رایانه میتوانند با قرار دادن الکترودها در بخش‌های خاصی از مغز باعث خواندن فعالیت‌های الکتریکی از جمله افکار می‌شوند سپس آنها را به سیگنال تبدیل کرده که برای خواندن توسط رایانه‌ها نیز مناسب باشند.
در حال حاضر شرکت‌هایی مانند نورالینک و نوروتک و دیگر شرکت‌ها در بافت مغزی برای ایجاد ارتباط بکارند. البته قرار دادن این الکترودها نیاز به ایجاد حفره در جمجمه بیمار دارد. از طرفی این کار با چالش‌هایی مواجه است یکی از آنها عوارض مختلفی است که می‌تواند از نظر پزشکی و یا اخلاقی به ایجاد حفره در جمجمه خود ندارند. شرکت سینکرون برای این کار رویکرد جدید و متفاوتی را ارائه داده است که در آن از یک دستگاه به نام استنترود استفاده می‌شود. این دستگاه از طریق سیاهرگ گردن می‌تواند با کمک عروق خونی مغز به یک موقعیت مناسب هدایت شود.
همچنین با قرارگیری در محل مناسب در آنجا مستقر شده می‌تواند الکترود را در نواحی خاصی از مغز قرار دهد سپس کنترل دستگاه ها به صورت بی سیم و فوری امکان پذیر خواهد شد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster