دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
«مرتضی قریب»، استاد انستیتو تکنولوژی CalTech و «علیرضا رمضانی»، استادیار مهندسی برق و کامپیوتر «دانشگاه نورت‌ایسترن»، این ربات را طراحی کرده‌اند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
دو دانشمند ایرانی به نام‌های «مرتضی قریب» و «علیرضا رمضانی» از مؤسسه فناوری کالیفرنیا مشهور به CalTech و «دانشگاه نورت‌ایسترن»، ربات جدیدی به اندازه یک ماشین کنترلی ساخته‌اند که می‌تواند با تغییر شکل خود، راه برود و پرواز کند.
براساس بیانیه CalTech، این ربات دارای وسایل الکترونیکی، چندین موتور و یک کامپیوتر کوچک است که با کمک آن‌ها می‌تواند درباره شکل خود تصمیم‌گیری کند. تیم سازنده ربات M4 برای آن چرخ‌های بزرگی طراحی کرده‌اند که در عرض چند ثانیه می‌توانند به‌سمت بالا حرکت کنند تا برای پرواز، این ربات شبیه به یک پهپاد شود. همچنین این ربات با چرخ‌های خود می‌تواند از شیب‌های تند نیز بالا برود.
علاوه‌براین، اگر ربات نیاز داشته باشد تا از سطحی ناهموار عبور کند یا دید بهتری داشته باشد، می‌تواند روی دو چرخ خود بایستد و از آن‌ها به‌عنوان یک جفت پا استفاده کند.
M4 توسط دو دانشمند ایرانی به نام‌های مرتضی قریب، استاد انستیتو تکنولوژی CalTech و علیرضا رمضانی، استادیار مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه نورت‌ایسترن طراحی شده است. در مقاله Nature Communication که نحوه کار M4 را توضیح می‌دهد، گفته شده است که این دو دانشمند برای طراحی ربات خود از حیواناتی مانند میرکت‌ها و گراز دریایی الهام گرفته‌اند. همچنین در این مقاله گفته شده که ر‌بات دارای CPU مقرون‌به‌صرفه و متمرکز بر رباتیک Jetson Nano از شرکت انویدیا است.
درمجموع، M4 می‌تواند به «هشت نوع حرکت مختلف دست پیدا کند» و طبق بیانیه مطبوعاتی Caltech، می‌تواند به‌طور مستقل با کمک هوش مصنوعی شرایط اطراف خود را بررسی کند. به گفته دکتر قریب، این ربات در انتقال افراد مجروح به بیمارستان‌ها یا کاوش در سیارات دیگر مفید خواهد بود.
در اواخر سال گذشته نیز دکتر قریب در تحقیق دیگری، با بررسی یکی از یادداشت‌های لئوناردو داوینچی گفت او مدت‌ها قبل از نیوتن با دقت 97‌ درصدی به گرانش پی برده بود.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster