متا به عنوان شرکت مادر فیس بوک اعلام کرد که یک سرویس اشتراک واقعیت مجازی راه‌اندازی کرده است. این شرکت گفته است که هر ماه دو بازی جدید برای این سرویس ارائه می‌کند.
متا در سه ماهه اول ۲۰۲۳ با ضرر ۴ میلیارد دلاری در بخش واقعیت مجازی روبرو شده است و رقبای قدرتمندی مثل اپل نیز با معرفی هدست واقعیت ترکیبی خود در این حوزه ظاهر شده‌اند که کار برای متا سخت خواهد کرد.
متا حالا اعلام کرده است که سرویس متا کوئست پلاس که دارای هزینه اشترک ۷.۹۹ دلار در ماه یا ۵۹.۹۹ دلار در سال است و با هدست‌های کوئست ۲ و کوئست پرو سازگار بود،‌ برای هدست‌ها کوئست ۳ نیز ارائه خواهد شد.
زاکربرگ در سال ۲۰۲۱ از برنامه جدید متا برای ساخت یک دنیای متاورس پرده برداشت که امکان ارتباط کاربران با یکدیگر در یک دنیای مجازی آنلاین را فراهم خواهد کرد. اما این پروژه با چالش‌های جدی مواجه شده است و هنوز نتوانسته به اهداف خود دست یابد.
در ماه فوریه سال گذشته، متا چندین پروژه هوش مصنوعی بلندپروازانه معرفی کرد که زاکربرگ از آن‌ها به عنوان کلید ورود به دنیال متاورس یاد کرده است. با این حال، واحد واقعیت مجازی این شرکت با ضرر و زیان هنگفتی در ماه‌های اخیر مواجه شده است و باید ببینیم با معرفی هدست ویژن پرو توسط اپل به قیمت ۳۵۰۰ دلار رقابت در این حوزه چگونه پیش خواهد رفت.
لازم به ذکر است که هدست‌ها متا در مقایسه با هدست اپل قیمت پایین‌تری دارند و هم‌اکنون به قیمت ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار قابل دسترس هستند.
منبع: bbc
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster