دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
معاون پژوهشی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی ضمن شفاف‌سازی در این باره از حساسیت جامعه علمی قدردانی کرده است.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
رونمایی از نخستین محصول الگوریتم پردازش کوانتومی توسط ارتش با حاشیه‌هایی در فضای مجازی همراه شد. در همین راستا معاونت پژوهش دانشگاه علوم و فنون دریایی امام خمینی نیروی دریایی ارتش با صدور اطلاعیه‌ای، ضمن شفاف‌سازی ماجرا، برخی موارد مطرح شده را تصحیح کرد.
معاونت پژوهشی این دانشگاه در اطلاعیه خود به رونمایی یکی از محصولات پژوهشی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر در یک همایش علمی اشاره و اعلام کرد پس از به وجود آمدن حساسیت‌هایی برای برخی از افراد علمی و جامعه رسانه‌ای کشور، بررسی‌های دقیق فنی و نشست با کارشناسان و متخصصان خبره برگزار کرده است تا در این خصوص شفاف‌سازی کند.
بنابر اعلام این معاونت، اطلاق عبارت «الگوریتم پردازش کوانتومی» برای الگوریتم QPSO-LSTM به لحاظ فنی دقیق نبوده است.
در اطلاعیه مذکور آمده است: «رونمایی از برد FPGA در همایش یاد شده این ذهنیت نادرست را به فضای رسانه‌ای کشور منتقل کرده که برد مذکور پردازشگر کوانتومی است که اینگونه نبوده است. در عین حال اصل مسأله الگوریتم مطروحه، مقابله با اختلال سیستم‌های موقعیت یاب شناورهای سطحی برای ارتقای امنیت دریایی حائز اهمیت و مورد تأیید است.»
این معاونت در پایان اطلاعیه خود ضمن تصحمعاون پژوهشی دانشگاه علوم دریایی امام خمینی ضمن شفاف‌سازی در این باره از حساسیت جامعه علمی قدردانی کرده است.یح موضوع، از جامعه علمی کشور که به این موضوع حساسیت نشان دادند، قدردانی کرده است.
اما ماجرا از چه قرار بود؟ 11 خرداد ماه سال جاری خبری درباره رونمایی از از نخستین محصول الگوریتم پردازش کوانتومی در دانشگاه علوم دریایی نداجا در نوشهر، در رسانه‌ها منتشر شد.
اما تصاویر این همایش و اشتباه در اطلاع‌رسانی، شائبه‌هایی را برای برخی از فعالین این حوزه به وجود آورد. به طور مثال یکی از تجهیزات نمایش داده شده، اولین محصول الگوریتم پردازش کوانتومی بود. این برد در واقع یک برد مبتنی بر تراشه‌های Zynq از شرکت زایلینکس بود. بردی آموزشی که در بازار موجود بوده و برای کاربردهای پردازش سیگنال، جمینگ و امثال آن کاربرد دارد نه بحث کوانتوم. موضوعی که البته در اطلاعیه اخیر نیز به آن اشاره شده است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
LSTM ها مدل های شبکه ی هوش مصنوعی و مرتبط با حافظه و یادسپاری این مدل هاست و یکی از استفاده های اصلی هوش مصنوعی هم مربوط به پیش بینی کردن است. حالا اینکه مدل هوش مصنوعی رو چرا ربط دادن به کوانتوم واضح نیست. در واقع اومدن درستش کنن بدترش کردن و نشون دادن نه در مورد هوش مصنوعی و زیرساختش دانش کافی دارن، نه در مورد کوانتوم و سیستم کوانتومی. یکی یک پروژه برداشته و چند تا اصطلاح فنی گفته و اینا هم چون چیزی نمیدونن با همون اصطلاح های فنی یک جمله ساختن و به عنوان نوآوری تو رسانه ها آوردنش.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster