پژوهشگران در بررسی های اخیر خود متوجه وجود یک کوتوله قهوه ای شده اند که با دمای بیش از سطح خورشید و در فاصله ۱۴۰۰ سال نوری از زمین قرار گرفته است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کوتوله قهوه ای شناخته شده به عنوان داغ ترین کوتوله قهوه ای دارای دمایی بالاتر […]
پژوهشگران در بررسی های اخیر خود متوجه وجود یک کوتوله قهوه ای شده اند که با دمای بیش از سطح خورشید و در فاصله ۱۴۰۰ سال نوری از زمین قرار گرفته است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، کوتوله قهوه ای شناخته شده به عنوان داغ ترین کوتوله قهوه ای دارای دمایی بالاتر از دمای خورشید بوده و به حدود ۸۰۰۰ کلوین می رسد.
دلیل گرمای بسیار زیاد این کوتوله قهوه‌ای فاصله بسیار نزدیک آن به ستاره خود است. ستاره این کوتوله قهوه‌ای نیز خود یک کوتوله سفید است. کوتوله‌های سفید به باقیمانده ستارگانی گفته می‌شود که دیگر سوختی برای مصرف ندارند.
به گفته این محققان جرم این کوتوله تازه کشف شده حدود ۸۸ بیشتر است جرم مشتری است. بنابراین می توان آن را به عنوان بزرگترین کوتوله کشف شده در نظر گرفت. دیگران این مطالعه در مورد آن گفته اند کوتوله تازه کشف شده از پر جرم ترین کوتوله های قهوه ای محسوب می‌شود که تاکنون شناسایی شده است.
ناسا از کوتوله های قهوه ای به عنوان رابطه بین ستاره های کوچک جک و سیارات بزرگ یاد می کند. روند شکل گیری کوتوله ها متفاوت از سیارات بوده و از تجمع بقایای مربوط به تولد ستارگان ایجاد می شوند.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster