فضانوردان روسی در پیاده روی اخیر خود بهش های فرسوده ایستگاه فضایی بین المللی را در فضا رهاسازی کردند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دو فضانورد روسی اخیرا یک پیاده روی فضایی به مدت ۶ ساعت در خارج از ایستگاه فضایی داشتند که طی آن سه دستگاه غیرضروری را رهاسازی کرده و […]
فضانوردان روسی در پیاده روی اخیر خود بهش های فرسوده ایستگاه فضایی بین المللی را در فضا رهاسازی کردند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، دو فضانورد روسی اخیرا یک پیاده روی فضایی به مدت ۶ ساعت در خارج از ایستگاه فضایی داشتند که طی آن سه دستگاه غیرضروری را رهاسازی کرده و فضای بیرون را پاکسازی کردند.این دو فضانورد. متعلق به سازمان فضایی روسماسموس با خروج از ماژول پویسک ایستگاه فضایی پیاده روی فضایی را همراه با رهاسازی یک سخت افزار انجام دادند. این وسیله مربوط به یک آزمایش برخورد ریز شهاب سنگ بود که از سالها پیش تاکنون در بیرون ایستگاه نصب شده بود. همچنین آنها در این پیاده روی پایه جدید مربوط به تجهیزات تله متریک را نیز نصب کردند.
این فضانوردان حین انجام کار تصاویری نیز از آنتن در ماژول زیوزدا با وضوح بالا به ثبت رساندند. در نهایت نیز این پیاده روی فضایی با تمیز کردن پنجره های این ماژول و بازیابی یک آزمایش علمی نهایی که بسته بندی یک نمونه زیستی بود به پایان بردند.
این دو فضانورد همچنین اقداماتی را برای تغییر مسیر کابل ها و قطع یک فرستنده تله متری انجام دادند. همچنین یک قطعه سخت افزاری مربوط به آزمایش های لرزه ای زمین نیز جداسازی شد. تمامی قطعات پس از جداسازی به سمت دریا پرتاب شدند تا در نهایت در جو زمین سوخته و از بین بروند.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster