به‌گزارش روابط‌عمومی ایرانسل، سامانه‌ی یلو نام که فاز نخست آن روز ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ طی مراسمی در ساختمان مرکزی ایرانسل با حضور وزیر وقت ارتباطات و فناوری‌ اطلاعات، دکتر بیژن عباسی‌آرند، مدیرعامل ایرانسل و اصحاب رسانه رونمایی شده بود، در فاز دوم، با ارائه‌ی سرویس امضای دیجیتال، امکان امضای آنلاین اسناد تجاری بین کسب‌وکارها را فراهم کرده است.
با توسعه‌ی روزافزون استفاده از فناوری‌های دیجیتال و خدمات اینترنتی، مسئله‌ی ثبت‌نام کاربران در پلتفرم‌های مختلف دیجیتال برای انجام‌ کارهای روزمره امری ضروری است. استاندارد «موبایل آی‌دی» که سامانه‌ی یلو نام بر‌اساس آن طراحی شده، استانداردی برتر در این زمینه است که بر‌خلاف استانداردهایی مانند موبایل کانکت، سرویس امضای دیجیتال را نیز می‌تواند ارائه کند.
با استفاده از سامانه‌ی ایرانسل که با نام تجاری یلو نام عرضه شده است و فاز دوم آن امروز دوشنبه ۵ تیرماه ۱۴۰۲ در نمایشگاه الکامپ به بهر‌برداری رسید، نیاز به طی فرایندهای جداگانه ثبت‌نام و احراز هویت (Authentication) در پلتفرم‌های مختلف و مراجعه‌ی حضوری برای احراز هویت برطرف می‌شود و ارائه‌دهندگان خدمات دیجیتال می‌توانند تجربه‌ی کاربری بهتری را به مشتریان خود ارائه دهند و در توسعه‌ی نرم‌افزار و سخت‌افزار مورد‌نیاز صرفه‌جویی کنند.
یلو نام با کمک مجموعه‌ ویژگی‌های منحصربه‌فرد هر کاربر و با استفاده از هوش مصنوعی، امکان ثبت‌نام، احراز هویت امن، مدیریت حساب‌های کاربری و دریافت گواهی معتبر امضای دیجیتال را برای تمامی افراد و کسب‌وکارها به‌صورت آنلاین فراهم می‌کند و از بیشترین سطح امنیتی برخوردار است.
سرویس امضای دیجیتال که در فاز جدید یلو نام به امکانات این سامانه افزوده شده است، راهگشای یکی از مسائل موجود درخصوص امضای اسناد تجاری بین کسب‌وکارها است. با استفاده از این سرویس در سطح ملی، امکان صدور گواهی امضای دیجیتال و امضای اسناد تجاری بین کسب‌وکارها، بانک‌ها و سازمان‌های بزرگ دولتی و خصوصی به‌صورت آنلاین فراهم می‌شود.
ازجمله مزایای یلو نام می‌توان به احراز هویت دیجیتال آسان و در لحظه، صرفه‌جویی در زمان و هزینه، امنیت فراوان، محدود‌نبودن به مکان و زمان خاص، ارائه خدمات ۲۴ ساعته، جلوگیری از کلاه‌برداری و… اشاره کرد.
با اتصال کسب‌وکارها به این سامانه، کاربران فعال در فضای دیجیتال فارغ از اینکه مشترک کدام اپراتور باشند، می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند و در سامانه‌های مختلف وارد شوند و سطح دسترسی کسب‌و‌کارها به اطلاعات کاربری خود را مدیریت کنند.
از دیگر مزایای مهم یلو نام انجام فرایند احراز هویت از‌طریق اپلیکیشن و وابسته‌نبودن به سیم‌کارت است. این مزیت نیاز به تغییر سیم‌کارت برای انجام فرایند امضای دیجیتال را برطرف می‌کند. ناگفته نماند که یلو نام امکان احراز هویت در دو سطح پایه، شامل تأیید ازطریق کد پیامکی و کد دستوری (USSD) و سطح پیشرفته (به‌صورت تصویری) را فراهم کرده است.
سامانه‌ی یلو نام با نصب اپلیکیشن ازطریق نشانی yelloname.ir یا وب‌سایت ایرانسل به نشانی digital.irancell.ir دردسترس است.
ایرانسل، اولین اپراتور ارائه‌دهنده‌ی 5G و رکورددار سرعت و تعداد سایت نسل پنج در ایران، با رویکرد برنامه‌ی جامع «تحول دیجیتال»، در سالن اصلی (۳۸) و سالن ۸ و ۹ بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ شرکت کرده است و جدیدترین محصولات، خدمات و دستاوردهای خود را در حوزه‌های مختلف فناوری‌های ارتباطی، هوش مصنوعی، نوآوری و تحول دیجیتال تا ۸ تیرماه از ساعت ۸ تا ۱۶ به بازیدکنندگان و علاقه‌مندان معرفی می‌کند.
غرفه‌ی ایرانسل در نمایشگاه الکامپ ۱۴۰۲ مانند نمایشگاه‌های گذشته، زیر پوشش شبکه نسل پنج تلفن‌همراه (5G) است و بازدید‌کنندگان می‌توانند کاربست‌های (Use Case) مختلف 5G را با ایرانسل تجربه کنند.
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster