توییتر ممکن است در کشور استرالیا مجبور به پرداخت جریمه سنگینی در رابطه با نفرت پراکنی در شبکه اجتماعی خود شود. سازمان نظارت بر فعالیت‌های سایبری استرالیا از توییتر خواسته است تا درباره اقدامات خود برای مقابله با نفرت‌پراکنی در پلتفرم خود توضیح دهد.
کمیسیون امنیت eSafety گفته است که شکایت‌های زیادی درباره نفرت‌پراکنی آنلاین در توییتر در ۱۲ ماه گذشته دریافت کرده است که این میزان شکایت‌ها بیش از هر شبکه اجتماعی دیگری است. این سازمام همچنین گفته است که از زمان خرید توییتر توسط ایلان ماسک، گزارش‌های فزاینده‌ای از موارد سوء‌استفاده آنلاین در شبکه اجتماعی توییتر دریافت کرده است.
این سازمان از توییتر خواسته است که ظرف ۲۸ روز آینده به سوالات مطرح شده پاسخ دهد یا اینکه با جریمه ۴۷۵,۰۰۰ دلاری به ازای هر روز مواجه خواهد شد. کمیسون eSafety گفته است که سیاست‌های توییتر رفتار نفرت‌پراکن در این پلتفرم را ممنوع می‌کند اما افزایش شکایت‌ها در این رابطه نشان می‌دهد که توییتر به‌خوبی نتوانسته سیاست‌های خودش را اجرایی کند.
به گفته eSafety، این شکایت‌ها عمدتا بعد از آنکه ایلان ماسک در ماه نوامبر ۲۰۲۲ تصمیم به بازگرداندن صدها حساب‌های کاربری مسدود شده کرد مطرح شده‌اند. این سازمان گفته است که نگران افزایش نفرت پراکنی آنلاین در توییتر است و نتایج تحقیقات نشان می‌دهند که از هر ۵ استرالیایی ۱ نفر نفرت‌پراکنی آنلاین را تجربه کرده است.
توییتر هنوز واکنشی به این بیانیه eSafety نشان نداده است و باید ببینیم اقدامات این شرکت برای مقابله با نفرت‌پراکنی در شبکه اجتماعی خودش چه خواهد بود.
منبع: DT
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
تمام حقوق این سایت متعلق به تکفارس می باشد.
Copyright© 2023 TechFars All Rights Reserved

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster