وقتی با ایکس‌باکس خود بازی می‌کنید، می‌خواهید از بازی‌های داغ جدید لذت ببرید، نه از یک کنسول خیلی داغ.
پس مطمئن شوید که هوا به خوبی در ایکس باکس جریان دارد و در فضای بسته قرار نگرفته است، محیط اطراف آن عاری از گرد و غبار و سایر مواد زائد است و هوای اطراف آن توسط دیگر دستگاه‌های الکترونیکی گرم نمی‌شود.
در اینجا چند نکته برای کاهش گرمای بیش از حد Xbox Series X یا Xbox Series S آورده‌ایم.
ایکس‌باکس سری ایکس و اس به شکلی طراحی شده‌اند تا گرما را دفع کنند، بنابراین اگر دریچه‌ی بالای فن داغ است، نگران نباشید. اگر کنسول به طور ناگهانی خاموش شود، دقیقاً مانند رایانه‌ی شخصی که بیش از حد گرم می‌شود، ممکن است مشکل، گرم شدن بیش از حد ایکس باشد. البته خاموش شدن ناگهانی ایکس‌باکس می‌تواند دلایل دیگری هم داشته باشد.
اگر کنسول بازی بیش از حد داغ شود برای جلوگیری از آسیب احتمالی، به‌صورت خودکار خاموش می‌شود. اگر تصور می‌کنید کنسول به دلیل گرمای شدید خاموش شده است پیش از روشن کردن مجدد آن، کمی صبر کنید تا کنسول خنک شود.
مهمترین کاری که می‌توانید برای محافظت از عملکرد حرارتی ایکس باکس سری اس یا ایکس خود انجام دهید این است که مطمئن شوید، کنسول جریان هوای بدون مانع دارد. در Xbox Series X، وقتی کنسول به صورت عمودی ایستاده است، هوا از پایین کنسول وارد دستگاه شده و از قسمت بالای آن، خارج می‌شود.
در Xbox Series S، ورودی هوا در لبه پایین کنسول در حالت عمودی قرار دارد. دایره سیاه در کنار (یا بالا، اگر کنسول افقی است) جایی است که هوای گرم دفع می‌شود. مایکروسافت، در هر دو کنسول، برای اطمینان از تهویه‌ی کافی، ۴-۶ اینچ فاصله از هر طرف را توصیه می‌کند.
کنسول بازی خود را روی سطح محکمی قرار دهید که احتمال سقوط آن وجود نداشته باشد. از قرار دادن کنسول روی پارچه خودداری کنید، زیرا ممکن است گرما را جذب کند و جریان هوا را مختل کند. اطراف کنسول را با وسایل، شلوغ نکنید و از قرار دادن هر چیزی (مانند جعبه‌های بازی یا کنترلرهای یدکی) روی آن خودداری کنید.
برای بهترین نتیجه، ایکس باکس را در یک قفسه‌ی باز قرار دهید که جریان هوای خوبی از هر طرف دارد. قفسه‌های سرپوشیده یا بسته که جریان هوا را محدود می‌کنند، مانع رسیدن هوای تازه به داخل کنسول می‌شوند.
تبادل هوا برای خنک نگه‌داشتن وسایل الکترونیکی مهم است. تنظیم دما در کنسول بازی، به داشتن ورودی کافی هوای خنک، بستگی دارد. گردش هوای گرم می‌تواند منجر به مشکلات گرمای بیش از حد شود. اگر نگران افزایش گرما هستید، به خصوص در ماه‌های گرم‌تر، کنسول را در فضای باز قرار دهید.
علاوه بر قرار دادن کنسول در مکان مناسب، باید به طور مرتب آن را تمیز کنید تا گرد و غبار مانع عبور جریان هوای کافی نشود. این امر به ویژه در نزدیکی ورودی‌های هوا اهمیت دارد، جایی که گرد و غبار و سایر اشیاء ناخواسته می‌توانند جمع شوند. اگر حیوان خانگی دارید که مویشان می‌ریزد، باید مراقب باشید که مو در اطراف دهانه‌ها جمع نشود.
دریچه‌های کنسول بازی را به‌علاوه سطحی که کنسول روی آن قرار دارد، گردگیری کنید. جلوگیری از تجمع گرد و غبار با تمیز نگه‌داشتن اتاق تا حدی کمک خواهد کرد.
برای اینکه سیستم خنک کننده‌ی ایکس‌باکس به خوبی کار کند، به منبع هوای خنک نیاز دارد. قرار دادن سایر دستگاه‌های الکترونیکی در نزدیکی ایکس باکس باعث گرم شدن محیط اطراف کنسول می‌شود. این شامل رایانه‌های شخصی، سایر کنسول‌ها، بخاری‌ها و دریچه‌های گرمایش یا حتی تلویزیون و مانیتور می‌شود. برخی از تلویزیون‌های LED به دلیل نور پس‌زمینه، گرمای زیادی در پشت دستگاه ایجاد می‌کنند. اگر متوجه شدید که کنسولتان داغ می‌شود، آن را از پشت تلویزیون دور کنید.
اگر نمی‌توانید از قرار دادن کنسول خود در یک قفسه‌‌ی بسته اجتناب کنید، می‌توانید دو یا چند فن را برای ورود و خروج هوا به داخل قفسه‌ی بسته در نظر بگیرید. به این ترتیب هوای تازه وارد قفسه شده و هوای گرم خارج می‌شود و کنسول می‌تواند از هوای تازه استفاده کند.
احتمالاً باید یک سوراخ در قفسه‌ی خود ایجاد کنید و پس از آن می‌توانید فن را به یک پریز USB یا آداپتور برق وصل کنید.
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster