اخیرا اپلیکیشن تصویربرداری ماهواره ای متعلق به SkyFi تصاویری از لباس های دور ریخته شده در صحرای آتاکاما در شیلی به ثبت رساند که نشان می دهد این کوه لباس از فضا نیز قابل مشاهده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، لباس های دور ریخته شده در شمال شیلی سالانه ۳۹ هزار […]
اخیرا اپلیکیشن تصویربرداری ماهواره ای متعلق به SkyFi تصاویری از لباس های دور ریخته شده در صحرای آتاکاما در شیلی به ثبت رساند که نشان می دهد این کوه لباس از فضا نیز قابل مشاهده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، لباس های دور ریخته شده در شمال شیلی سالانه ۳۹ هزار تن رشد می کند. تصاویر مربوط به این لباس ها اخیرا ثبت شده و طبق محاسبات انجام شده سالانه ۹۲ میلیون تن زباله در این منطقه تولید میشود.
این تصاویر که به تازگی در وبسایت SkiFi منتشر شده است میزان بزرگی این کوه لباس را در مقایسه با شهر مجاور آن نشان می دهد که علاوه بر آن مشکل ایجاد شده نیز تا چه اندازه واقعی است.
همراه با این تصویر توضیحاتی نیز ارائه شده است. SkyFi در این باره گفته است: این تصویر واقعیت را در معرض دید قرار داده است. حتی انبوه این لباس ها از فضا نیز دیده می‌شود. به نظر می رسد باید برای تغییر در صنعت مد فکری کرد. پیش از این نیز خبرگزاری فرانسه اعلام کرده بود لباس های رها شده در صحرای آتاکاما محصولات چین و بنگلادش است که در ایالات متحده، اروپا و آسیا به فروش می رسند. طبق اعلام این خبرگزاری میزان لباس وارد شده به این مناطق سالانه ۵۹ هزار تن است.
برخی از این لباس ها توسط تاجران شیلی خریداری شده و برخی نیز توسط قاچاقچیان لباس به مناطق دیگر منتقل میشوند. البته همچنان رشد این کوه لباس در هر سال ۳۹ هزار تن است. یکی از شرکت هایی که از لباس های دور ریخته شده برای برای ساخت صفحات عایق استفاده می کند اعلام کرد این لباس ها برای استفاده مناسب نیستند. زیرا زیست تخریب پذیر نبوده و حاوی مواد شیمیایی در بافت خود هستند.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster