دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
شرکت ارتباط فردا طی شش ماه نخست 1401 درآمد عملیاتی 598 میلیارد تومانی داشته که نسبت به مدت مشابه قبل، 37 درصد رشد داشته است. راه‌های اصلی درآمدی این شرکت از فروش شارژ و ارائه …
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
شرکت ارتباط فردا طی شش ماه نخست 1401 درآمد عملیاتی 598 میلیارد تومانی داشته که نسبت به مدت مشابه قبل، 37 درصد رشد داشته است. راه‌های اصلی درآمدی این شرکت از فروش شارژ و ارائه خدمات بوده است. ارتباط فردا همچنین در بازه زمانی یاد شده، سرمایه‌گذاری 72 میلیارد تومانی روی لندو و تیمچه انجام داده و مالکیت خود در این دو شرکت به را 70 درصد رسانده است. این شرکت مراحل جدیدی از سرمایه‌گذاری‌ را نیز در استارتاپ‌هایی چون اتاقک در این شش ماه انجام داده است.
شرکت تجارت الکترونیک ارتباط فردا یکی از زیرمجموعه‌های بانک آینده است که فعالیت اصلی آن، ارائه راهکارهای جامع خدمات الکترونیکی و رایانه‌ای از طریق تأمین و راه‌اندازی انواع ابزارهای مربوطه است.
این شرکت سرمایه‌گذاری‌های مختلفی در اکوسیستم استارتاپی داشته و از جمله شناخته شده‌ترین دارایی‌های آن، لندو و تیمچه هستند.
اگرچه این شرکت ابتدای سال جاری، گزارشی از عملکرد یک ساله خود را منتشر ساخت، اما به تازگی صورت‌های مالی شش ماهه حسابرسی شده این شرکت منتهی به شهریور 1401 روی کدال منتشر شده است.
این صورت مالی از درآمد عملیاتی 598 میلیارد تومانی طی شش ماه نخست سال 1401 حکایت دارد. این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته حدود 37 درصد رشد دارد.
سود خالص آن نیز در این بازه زمانی 49 میلیارد تومان ذکر شده است که نسبت به شش ماه ابتدایی 1400 با کاهشی 68 درصدی روبه رو شده است.
دارایی‌های ثابت مشهود شرکت ارتباط فردا بیش از 491 میلیارد تومان و دارایی‌های نامشهود نیز 12.2 میلیارد تومان برآورد شده‌اند.
صورت‌های مالی تلفیقی شش ماهه این شرکت منتهی به شهریور 1401 که شامل درآمدهای مجموعه اصلی و زیرمجموعه‌های آن است، بیش از 689 میلیارد تومان گزارش شده است که رشدی 49 درصدی نسبت به مدت مشابه در سال 1400 دارد. البته درآمد شرکت تیمچه و لندو در این صورتهای مالی ذکر نشده است.
سود خالص تلفیقی ارتباط فردا در بازه زمانی یاد شده نیز 58 میلیارد تومان گزارش شده که نسبت به مدت مشابه سال 1400، به یک سوم کاهش یافته است.
درآمد عملیاتی این شرکت در شش ماه ابتدایی سال 1401 از «فروش شارژ» و «ارائه خدمات» بوده است.
تأمین و فروش محصولات اپراتورهای تلفن همراه در بستر اپلیکیشن همراه کارت، پایانه‌های فروش و خودپردازهای بانک آینده برای این شرکت درآمد 394 میلیارد تومانی به همراه داشته است.
درآمد ارتباط فردا از ارائه خدمات طی بازه زمانی یاد شده بیش از 200 میلیارد تومان بوده است که شامل درآمد از پایانه‌های فروش و درگاه اینترنتی، ماشین‌های بانکی، کارت‌های بانکی الکترونیکی، توسعه الکترونیکی و پشتیبانی سامانه‌ها و سایر است.
منظور از درآمد از ماشین‌های بانکی، درآمد حاصل از دستگاه‌های خودپرداز نقد و غیرنقد است که طی قراردادی بین ارتباط فردا و بانک آینده حاصل شده است.
آنطور که در صورت‌های مالی ارتباط فردا آمده است، در 22 تیر سال گذشته، 21 درصد دیگر از سهام شرکت «نوین تجارت مجازی آریا» یا همان «تیمچه» به شرکت ارتباط فردا منتقل شده است. پیش از این 49 درصد سهام تیمچه در اختیار مجموعه ارتباط فردا بود و اکنون این رقم به 70 درصد رسیده است.
این مجموعه در تاریخ یاد شده 20 درصد از سهام شرکت هوشمند آرمان گستر آریا یا همان «لندو» را نیز خریداری کرده است. پیش از این 49 درصد از سهام این شرکت هم در اختیار ارتباط فردا بود.
ارتباط فردا برای خرید جدید سهام این دو شرکت بیش از 72 میلیارد تومان هزینه کرده است.
آنطور که در صورت‌های مالی آمده است بهای تمام شده سرمایه‌گذاری جدید روی تیمچه و لندو به ترتیب حدود 30 میلیارد تومان است. بنابر این می‌توان ارزش جدید تیمچه (نیم سال 1401) را 200 میلیارد تومان و لندو را چیزی در حدود 150 میلیارد تومان برآورد کرد.
البته ارتباط فردا اعلام کرده است که خرید سهام این دو شرکت بدون اخذ گزارش کارشناسی خالص دارایی‌ها و صرفاً از طریق کارشناسی دارایی‌های نامشهود توسط کارشناس رشته انفورماتیک انجام شده است.
برخی کارشناسان نیز باور دارند چنین ارزش‌گذاری با چنین ترکیب سهام‌داریِ مالکانه‌ای توسط سرمایه‌گذار، قابل اعتنا و بامفهوم نیست.
گفتنی است با توجه به اینکه صورت‌های مالی این دو شرکت آماده نبوده، در گزارش تلفیقی نیز به درآمد عملیاتی آنها اشاره‌ای نشده است.
موضوعی که البته به نظر حسابرس مستقل، با توجه به کنترل بر این شرکت‌های فرعی و اهمیت اقلام صورت‌های مالی این واحدها، برخلاف استانداردهای حسابرسی است.
گفتنی است مرداد سال 1400، استارت‌آپ اتاقک با هدف همکاری‌های بلند مدت با بانک آینده و شرکت تجارت الکترونیکی ارتباط فردا توسط فینووا جذب سرمایه کرد. آنطور که در صورت‌های مالی ارتباط فردا آمده است، این سرمایه‌گذاری در چهار مرحله انجام شده که مرحله چهارم در شش ماهه نخست 1401 پرداخت شده است.
بهای تمام شده سرمایه‌گذاری 17.32 درصدی روی اتاقک بیش از 9.9 میلیارد تومان گزارش شده است. بنابر این ارزش این استارتاپ در سال گذشته حدود 57 میلیارد تومان برآورد می‌شود.
شرکت «توسعه فنون انفورماتیک فردا» با هدف ارائه خدمات IT بانک آینده در سال 1400 تأسیس شد. طراحی، تولید و توسعه انواع سیستم‌ها و نرم افزارها و سامانه‌های بانکی در حوزه بانکداری الکترونیکی از خدمات این شرکت است. درآمد عملیاتی این شرکت طی شش ماه نخست سال 1401 بیش از 10 میلیارد تومان بوده است.
شرکت سگال با هدف توسعه راه‌کارهای دیجیتال، ایمن و ارزش‌آفرین برای مدیریت ثروت، با تمرکز بر بازار سرمایه فعالیت می‌کند. این شرکت طی شش ماه اول سال 1401 درآمد عملیاتی نداشته و 843 میلیون تومان زیان خالص داشته است.
«بیمه تامین فرزانگان آینده» از سال 1394 به عنوان اولین نماینده حقوقی شرکت بیمه رازی در استان تهران شروع به فعالیت کرده است. درآمد عملیاتی آن در نیم سال نخست 1401 بیش از 2.3 میلیارد تومان بوده است.
فینوتک فعالیت خود را با تمرکز روی ارائه‌ خدمات بانکداری باز از سال 1395 با ارائه‌ وب‌سرویس‌های بانکی شروع کرد و اکنون APIهای زیادی ارائه می‌کند که فقط محدود به خدمات بانکی نیستند و خدمات بازار سرمایه، احراز هویت، اعتبارسنجی، برداشت مستقیم (Direct Debit) و استعلام قبوض را نیز شامل می‌شوند.
درآمد عملیاتی آنها در تاریخ یاد شده نیز نزدیک به 11.7 میلیارد تومان بوده که موفق به ساخت 1.8 میلیارد تومان سود خالص شده است.
گفتنی است «مسعود وکیلی‌نیا» مدیرعامل مجموعه ارتباط فردا، بازوی دیجیتالی بانک آینده، چندی پیش ابراز امیدواری کرد امسال فرایند ورود شرکت ارتباط فردا به فرابورس انجام و در نیم سال اول شاهد عرضه عمومی این شرکت باشیم.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster