استفاده از اجاق گاز باعث آزاد شدن مقدار زیادی بنزن میشود که از دلائل اصلی سرطان خون و دیگر سرطان ها است. در مطالعه اخیر دانشمندان استفاده از اجاق گاز باعث آلودگی منازل خواهد شد و استنشاق آن می تواند از استنشاق دود غیر مستقیم سیگار نیز مضرتر باشد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و […]
استفاده از اجاق گاز باعث آزاد شدن مقدار زیادی بنزن میشود که از دلائل اصلی سرطان خون و دیگر سرطان ها است. در مطالعه اخیر دانشمندان استفاده از اجاق گاز باعث آلودگی منازل خواهد شد و استنشاق آن می تواند از استنشاق دود غیر مستقیم سیگار نیز مضرتر باشد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان دانشگاه استنفورد در پژوهش های خود موفق شدند میزان آلودگی بنزن که در اثر استفاده از اجاق های گاز در خانه به وجود می‌آید را محاسبه کنند. به گفته آنان ۳۰ درصد از ۸۷ خانه مورد بررسی در کالیفرنیا و کلرادو به آلودگی سطح بالا رسیدند که میزان آن از میانگین تراکم این ماده در دود سیگار نیز بیشتر بوده است.
طبق اعلام محققان این آلودگی می‌تواند از آشپزخانه به اتاق‌های دیگر علی الخصوص اتاق خواب نیز منتقل شود و برای مدتی طولانی در آنجا بماند. تهویه می‌تواند تا حدودی میزان اثرات ناشی از این گاز را کاهش دهد. هودهای معمولی نمی توانند برای حذف این گاز به خوبی عمل کنند.
از طرفی نوع دیگری از اجاق ها که زیر مجموعه اجاق های برقی قرار دارند ماده سمی مانند بنزن تولید نکرده و میزان تولید بنزن در آنها ۱۰ الی ۲۵ برابر کمتر از اجاق گاز های معمولی است. راب جکسون، استاد دانشگاه استنفورد و یکی از محققین این مطالعه گفته است: یکی از دلایل اصلی این مطالعه میزان غلظت سریع آلاینده ها در خانه خود و فکر اینکه هر روز این اتفاق در حال رخ دادن است بود. وی پس از این مطالعه اعلام کرد هرگز در خانه‌اش از اجاق‌های گازی استفاده نخواهد کرد. یک متخصص خون و سرطان در مورد این ماده گفته است هرگز نمیتوان قدرتمند تر از بنزن به عنوان ماده عامل سرطان خون پیدا کرد.
 
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster