محققان در تحقیقات جدید متوجه شدند هر انسان امواج مغزی مرتبط با درد متفاوتی دارد. در واقع همه ما به صورتی منحصر بفرد درد را احساس میکنیم. محققان این پدیده را اثرانگشت درد می نامند. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان اعلام کردند منخصربفرد بودن هر انسانی حتی در احساس درد نیز […]
محققان در تحقیقات جدید متوجه شدند هر انسان امواج مغزی مرتبط با درد متفاوتی دارد. در واقع همه ما به صورتی منحصر بفرد درد را احساس میکنیم. محققان این پدیده را اثرانگشت درد می نامند.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، محققان اعلام کردند منخصربفرد بودن هر انسانی حتی در احساس درد نیز صدق می کند.
پیش از این نیز محققان در مورد امواج مغزی مرتبط با درد تحقیقاتی را انجام داده بودند. اما در آن زمان تفاوت این امواج مدنظر نبوده است. اما اکنون تحقیقات نشان می دهد اثرانگشت درد در هر انسانی نسبت به انسانی دیگر متفاوت است. در این مطالعه امواج گاما مغزی و اسکن مغز داوطلبان بررسی شد. در نهایت مشخص شد هر انسانی دارای اثرانگشت درد متفاوت است.
الیا والنتینی، دکترای روان‌شناسی می گوید: در این مطالعه توانستیم فرکانس و نوع نوسانات گاما را در زمان های متفاوت شناسایی کنیم. به گفته محققان در این تحقیق افرادی نیز وجود داشتند که امواج مرتبط با درد نداشتند. همچنین علاوه بر امواج مغزی متفاوت، پاسخ به محرک ها نیز در هر فردی متفاوت خواهد بود. به طوریکه برخی افراد ممکن است سیگنالی در شرایط مشابه ایجاد نکنند. بدین ترتیب هر فردی سیگنال منحصر بفرد خود را داشته و واکس او نیز نسبت به شرایط متفاوت است.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster