دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
غاری که محققان این نقاشی‌ها را در آن پیدا کردند، در زیر حومه شهر «لوآر ولی، فرانسه» قرار دارد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
بیش از 57 هزار سال قبل، گروهی از انسان‌های دوران پارینه‌سنگی در غاری از فرانسه، انگشتان خود را به صخره‌ها فشار دادند و با کشیدن نقاشی‌هایی آن را به یک بوم نقاشی تبدیل کردند. به‌طور دقیق مشخص نیست که آن‌ها سعی داشتند چه داستانی را روایت کنند، اما این آثار اکنون به یکی از قدیمی‌ترین هنرهای نئاندرتال ها تبدیل شده که تاکنون توسط انسان‌ها کشف شده است.
غاری که محققان این نقاشی‌ها را در آن پیدا کردند، در زیر حومه شهر «لوآر ولی، فرانسه» قرار دارد. دانشمندان در مطالعه خود که توسط مجله PLOS One منتشر شده، این علائم را تجزیه‌و‌تحلیل کرده و آن‌ها را با سایر علائم موجود در سراسر جهان مقایسه کردند.
آن‌ها نه‌تنها تشخیص دادند که این آثار توسط انسان‌ها ساخته شده‌اند، بلکه با بررسی لایه‌های رسوبی غار متوجه شدند که دهانه آن حداقل برای 57 هزار تا 75 هزار سال پیش مدفون بوده است. زمان اعلام شده، به مدت‌ها قبل از آن مربوط می‌شود که به عقیده دانشمندان، انسان خردمند به این قسمت از اروپا قدم بگذارد. براساس این موضوع و همچنین ابزارهایی که در سراسر غار پیدا شده، دانشمندان ادعا کرده‌اند که نقاشی‌ها توسط نئاندرتال‌ها کشیده شده‌اند.
این نوع از کشفیات نه‌تنها به‌علت نمایش قدیمی‌ترین آثار کشف‌شده اهمیت دارند، بلکه در مقابل این نظریه قرار می‌گیرند که در آن‌ها گفته شده نئاندرتال ها ضعیف و احمق بوده‌اند.
غار اشاره شده در این گزارش، اولین بار در سال 1846 کشف شد. چندین سال بعد، در سال 1912 غار به‌درستی حفاری شد و مجموعه‌ای از ابزارهای سنگی و استخوان‌های گاومیش کوهان‌دار در داخل آن پیدا شد که نشان می‌داد شکارچیان دوران پارینه‌سنگی به این مکان رفته‌اند. محققان تا دهه 1970 نقاشی‌های نئاندرتال را ندیده بودند. اکنون پس از گذشت چندین دهه، مشخص شده که این آثار احتمالاً چه زمانی ساخته شده‌اند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster