دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
خودروساز بزرگ ژاپنی، ابزاری را طراحی و تولید کرده است که به طراحان اجازه می‌دهد خودروهای جدید را سریع‌تر و بهینه‌تر خلق کنند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
پس از خودروسازانی مثل ب‌ام‌و، آئودی و نیسان، شرکت تویوتا نیز نسبت به استفاده از هوش مصنوعی علاقه پیدا کرده است. این خودروساز بزرگ ژاپنی ابزاری را طراحی و تولید کرده که به طراحان اجازه می‌دهد خودروهای جدید را سریع‌تر و بهینه‌تر خلق کنند.
تویوتا معتقد است هوش مصنوعی درزمینه طراحی خودرو می‌تواند بسیار مفید باشد. ابزار جدید این کمپانی توسط انستیتوی تحقیقاتی موسوم به TRI توسعه یافته است. این ابزار یا به عبارت بهتر سیستم پیشرفته، از هوش مصنوعی مولد استفاده می‌کند و در مراحل اولیه تولید یک مدل جدید به کمک طراحان می‌آید.
نکته جالب اینکه سیستم ابداعی تویوتا توانایی تبدیل کلمات به یک طرح کامپیوتری را دارد. به بیان دیگر، کافی است مهندسان اولویت‌های خود را از طریق کلمات وارد سیستم کنند تا طرح اولیه را تحویل بگیرند! پس از این کار، طراحان می‌توانند نسبت به رفع عیوب یا تکمیل طرح اقدام کنند.
سیستم ابداعی تویوتا با وجود پتانسیل‌های بسیار بالا، هنوز قادر نیست یک خودروی جدید را به‌طور کامل طراحی کند. اما این سیستم توانایی محاسبه ضریب درگ و ابعاد شاسی و لحاظ‌کردن آن‌ها در خلق طرح‌های اولیه را دارد. در طراحی یک خودرو، این فاکتورها از اهمیت زیادی برخوردار هستند و به‌طور مستقیم بر فاکتورهای دیگری مثل میزان مصرف سوخت یا انرژی، هندلینگ، ارگونومی و ایمنی تأثیر می‌گذارند.
از دید «آویناش بالاچاندران»، مدیر بخش HID از انستیتوی TRI، هوش مصنوعی مولد الهام‌بخش طراحان است، اما هنوز نمی‌تواند مهندسی پیچیده و اصول ایمنی پیشرفته را در طرح‌های نهایی لحاظ کند. وی اعتقاد دارد سیستم جدید ابداعی امکان ترکیب دانش سنتی مهندسان تویوتا و قابلیت‌های پیشرفته هوش مصنوعی را فراهم می‌کند.
اگر بخواهیم بیشتر وارد جزئیات سیستم جدید تویوتا شویم، باید بگوییم طراحان می‌توانند با درج عبارت «خودرویی با بدنه سیال، شبیه شاسی‌بلند و مدرن» در عرض چند ثانیه طرح اولیه مدلی مشابه را دریافت کنند. این طرح با مباحث آیرودینامیک در هماهنگی کامل خواهد بود. براساس مقاله‌ تحقیقاتی TRI، این مؤسسه بیشتر روی ضریب آیرودینامیک تمرکز کرده است. شاید بدانید این فاکتور ارتباط مستقیمی با برد حرکتی خودروهای برقی دارد.  
تویوتا می‌گوید هوش مصنوعی مولد به این کمپانی کمک می‌کند خودروهای برقی خود را سریع‌تر و بهینه‌تر طراحی و تولید کند. همان‌گونه که در ابتدا نیز اشاره کردیم، نیسان دیگر خودروساز ژاپنی است که از هوش مصنوعی درزمینه ارتقای آیرودینامیک محصولات خود کمک می‌گیرد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster