دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
این هوش مصنوعی می‌تواند باعث شود که سرویس‌های استریم در ارائه آهنگ‌های شخصی‌سازی‌شده برای هر کاربر عملکرد مؤثرتری داشته باشند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
محققان آمریکایی با استفاده از تکنیک‌های یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی، مدلی ساخته‌اند که می‌تواند موفق یا ناموفق بودن آهنگ‌ها را با دقت 97 درصد پیش‌بینی کند.
تاکنون برای پیش‌بینی موفق‌بودن آهنگ‌ها، از روش‌های مختلفی مانند تجزیه‌و‌تحلیل متن آهنگ، پست‌های وبلاگ، اشارات در شبکه‌های اجتماعی و فعالیت مغز استفاده می‌شد. بااین‌حال، همانطور که محققان در مطالعه خود اشاره کرده‌‌‌اند، دقت پیش‌بینی در اکثر مطالعات قبلی پایین بوده است؛ برای مثال در یکی از موارد زیر 50 درصد.
اکنون آن‌ها از تکنیک یادگیری ماشینی و ترکیب آن با پاسخ‌های مغزی 33 فرد 18 تا 57 ساله استفاده کرده‌اند. شرکت‌کنندگان در این تحقیق به حسگرهای قلبی ریتمیک و PPG مجهز شدند و به 24 آهنگ جدید گوش دادند. در طول آزمایش، از آن‌ها در مورد ترجیحات خود سؤال شد و همچنین باید در یک نظرسنجی شرکت می‌کردند.
دانشمندان سپس از یک پلتفرم برای اندازه‌گیری پاسخ‌های نوروفیزیولوژی آن‌ها استفاده کردند. این پلتفرم، سینگال‌های مرتبط با توجه و درون مایه احساسی را ترکیب می‌کند و به این فرآیند، «مغز به عنوان پیش‌بینی‌کننده» یا «پیش‌بینی عصبی» گفته می‌شود.
آن‌ها در مطالعه خود توضیح داده‌اند:
«تجزیه‌و‌تحلیل ما نشان می‌دهد که دو معیار غوطه‌وری نوروفیزیولوژیک در موسیقی با استفاده از یک مدل رگرسیون لجستیک خطی سنتی، ضربه‌ها و صداها را می‌تواند با دقت 69 درصد شناسایی کند.»
بااین‌حال، پس از کمک‌گرفتن از مدل یادگیری ماشینی برای داده‌های عصبی، دقت این پیش‌بینی از 69 درصد به 97 درصد افزایش پیدا کرد.
درنهایت، آن‌ها به این نتیجه رسیدند که یافته‌های این تحقیق، می‌تواند باعث شود که سرویس‌های استریم در ارائه آهنگ‌های شخصی‌سازی‌شده برای هر کاربر عملکرد مؤثرتری داشته باشند و این امر می‌تواند موتورهای پیشنهادی موجود را به نفع هنرمندان، توزیع‌کنندگان و مصرف‌کنندگان بهبود بخشد.
هرچند تاکنون ویژگی‌های هوش مصنوعی زیادی مانند اسپاتیفای DJ راه‌اندازی شده‌اند، اما نگرانی‌هایی نیز از بابت تأثیر این فناوری بر صنعت موسیقی وجود دارد. «گروه موسیقی یونیورسال» اوایل امسال با ارسال نامه‌ای به اسپاتیفای، اپل موزیک و سایر سرویس‌ها گفته بود که تعدادی از قطعات موسیقی ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی قانون کپی‌رایت را نقض می‌کنند.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster