دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
خندق‌ها و دیگر رگه‌های تیره روی سطح مریخ که به‌عنوان خطوط شیب‌دار مکرر شناخته می‌شوند، ممکن است حاوی آب نمک بسیار شور باشند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
۲۲ ژوئن ۲۰۰۰، ناسا شواهد احتمالی وجود آب مایع در مریخ را اعلام کرد. دانشمندان داده‌های فضاپیمای ناسا را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار دادند و آنچه را که به نظر می‌رسید خندق‌هایی بود که از جریان آب تشکیل شده‌ بود، پیدا کردند.
آنها همچنین آوار و رسوبات گلی را که این جریان‌ها از خود به جا گذاشته‌ بودند، پیدا کردند. فضاپیماهای روی سیاره و اطراف آن قبلاً شواهدی را دیده بودند که حدس می‌زدند اقیانوس‌های عظیمی از آب در مریخ مدت‌ها پیش وجود داشته‌ است. بااین‌وجود محققان تأیید نکردند که آب مایع هنوز در این سیاره وجود دارد.
آنها یخ آب را در قطب شمال و جنوب مریخ یافته‌اند. خندق‌ها و دیگر رگه‌های تیره روی سطح مریخ که به‌عنوان خطوط شیب‌دار مکرر شناخته می‌شوند، ممکن است حاوی آب نمک بسیار شور باشند. اما تاکنون هیچ داده‌ واقعی، وجود آب مایع را در هیچ نقطه‌ای از سطح مریخ تأیید نکرده‌ است.
محققان مطمئن نیستند، ولی آن‎ها عقیده دارند که مکانیسمی که نیازمند آب نیست عامل این ماجرا است. تئوری که در این زمینه مطرح شد، این است که فرآیند حرارت و انجماد یخ کربن‌ دی‌اکسید به‌صورت دائم در طول بیش از میلیون سال و حتی درحال‌حاضر، در این ماجرا دخیل است.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster