پیشرفت‌ هوش مصنوعی به مجذوب و متحیر کردن مردم ادامه می‌دهد و این داستان توقف‌پذیر نخواهد بود. این موضوع مشاغل وسیعی از‌جمله مشاغل مرتبط با هنر را تحت‌تأثیر روانی قرار داده است. هنرمندان هرروز نگران‌تر می‌شوند که مبادا آثار هنری آن‌ها به‌سرقت برود و به الگوریتم‌های نرم‌افزار هوش مصنوعی داده شود تا سبک‌ آن‌ها را بازسازی کنند.
همان‌طور‌که تشخیص محتوای متنی تولیدشده با هوش مصنوعی امکان‌پذیر است، ابزاری برای جلوگیری از سرقت هنری هم طراحی شده است. Glaze به هنرمندان کمک می‌کند از آثارشان در‌برابر مولدهای هنری هوش مصنوعی محافظت کنند.
Glaze پروژه‌ی دانشگاه شیکاگو است که داده‌های پیکسلی معنی‌داری را به آثارتان اضافه می‌کند تا برنامه‌های هنری هوش مصنوعی نتوانند سبک شما را تقلید کنند. این برنامه با اِعمال تغییرات بسیار ظریف در آثار هنری کار می‌کند؛ تغییراتی بسیار جزئی که دشوار به چشم انسان‌ می‌رسد؛ اما می‌تواند نرم‌افزار هوش مصنوعی را به‌راحتی گیج کند. تغییرات اِعمال‌شده‌ی گلیز، سبک هنری را با استفاده از کلوکینگ (cloaking) پنهان می‌کند تا ابزارهای تولید تصویر هوش مصنوعی نتوانند آن را تکرار کنند.
برای اینکه بهتر متوجه شوید، به این مثال توجه کنید: اگر هنر خود را به‌عنوان آهو و مجموعه داده‌های هوش مصنوعی را به‌عنوان شکارچی‌ای فرض کنید که به‌دنبال ردپای آهو است، آهو با عبور از رودخانه می‌تواند شکارچی را گیج و منحرف کند. این کاری است که گلیز انجام می‌دهد. توجه کنید که Glaze برای آثار هنری محافظ کلی نیست؛ بلکه به محافظت از عناصر اثر هنری کمک می‌کند.
گلیز اولین قدم ضروری به‌سمت ابزارهای محافظ هنرمند‌محور برای مقاومت در‌برابر تقلید هوش مصنوعی است؛ اما متأسفانه راه‌حلی دائمی دربرابر تقلید هوش مصنوعی نیست. هوش مصنوعی به‌سرعت تکامل می‌یابد و سیستم‌هایی مانند Glaze با چالشی ذاتی برای مصون‌ماندن در آینده مواجه هستند. تکنیک‌هایی که امروز برای کلوکینگ آثار هنری استفاده می‌شود، ممکن است با اقدامی متقابل در آینده از کار بیفتد و احتمالاً هنر قبلاً محافظت‌شده را نیز آسیب‌پذیر کند.
با وجود تمام این خطرها، Glaze به‌‌گونه‌ای طراحی شده است که تا‌حدممکن قدرتمند باشد؛ بنابراین، به‌طورگسترده دربرابر سیستم‌ها و اقدامات متقابل شناخته‌شده آزمایش شده است. تا‌ جایی‌ که می‌دانیم، گلیز تنها ابزار موجود برای هنرمندان است که می‌توانند از سبک آن‌ها در زمان پست‌شدن آثارشان در اینترنت محافظت کنند.
پس از دانلود Glaze آن را باز کنید. بلافاصله‌ Glaze مجموعه‌ای از ۹ منبع را دانلود می‌کند که مدتی زمان می‌برد. هنگامی‌که همه‌ی منابع دانلود شدند، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید. توصیه می‌کنیم حین استفاده از Glaze برای کارکرد سریع‌ترو کارآمدتر، برنامه‌های دیگر را ببندید.
مدت‌زمان لازم برای تولید نتیجه‌ی نهایی به تعداد تصاویر و گزینه‌های کیفیتی که انتخاب کرده‌اید، بستگی دارد.
در نگاه اول، ممکن است تفاوتی نبینید؛ زیرا تغییراتی که گلیز ایجاد می‌کند، بسیار ظریف هستند. با‌این‌حال با بررسی دقیق‌تر، متوجه تغییرات سبکی در جزئیات خواهید شد که تقریباً کپی‌کردن سبک شما به‌دست هوش مصنوعی را غیرممکن می‌کند.
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster