امروزه ساعت‌ هوشمند با استفاده از امکانات پیشرفته‌ای که دارد، مانند بررسی و نظارت مستمر بر اطلاعات مربوط به سلامت انسان، می‌تواند جان انسان‌ها را نجات دهد. این دستگاه‌ها می‌توانند به‌صورت مداوم علائم حیاتی مانند ضربان قلب، فشار خون و سطح اکسیژن خون را بررسی کنند و هشدار‌های اولیه را در صورت وقوع شرایط اضطراری سلامت ارائه کنند.
ساعت‌های هوشمند با تجزیه و تحلیل داده‌های جمع‌‎آوری‌شده و با استفاده از الگوریتم‌های پیچیده، بی‌نظمی‌ها یا الگو‌های غیرعادی در علائم حیاتی را تشخیص می‌دهند و فوراً آن را به کاربر یا اورژانس مراکز درمانی اطلاع می‌دهند. تا کنون بسیاری از مالکان ساعت‌های هوشمند به دلیل اطلاع‌رسانی به موقع این دستگاه‌ها، از خطر مرگ نجات پیدا کرده‌اند.
براساس گزارش گیزموچاینا یکی از ویژگی‌های فوق‌العاده در سری جدید گلکسی واچ سامسونگ، ویژگی اعلان ریتم نامنظم قلب (IHRN) است که اخیراً تأییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا FDA و تأییدیه وزارت ایمنی غذا و دارو کره MFDS را دریافت کرده است. امکان استفاده از این ویژگی ابتدا در ۱۳ کشورِ آرژانتین، آذربایجان، کاستاریکا، جمهوری دومینیکن، اکوادور، گرجستان، گواتمالا، هنگ‌کنگ، اندونزی، پاناما، امارات، کره و ایالات متحده ارائه خواهد شد. این ویژگی در آینده برای کشورهای بیشتری فعال خواهد شد.
ویژگی اعلان ریتم نامنظم قلب (IHRN)، با استفاده از آزمایش الکتروکاردیوگرام (ECG)، به مالکان ساعت‌های هوشمند این امکان را می‌دهد تا به‌صورت مداوم ریتم قلب خود را کنترل کنند و در صورت مشاهده هر گونه بی‌نظمی، هشدار‌های مربوطه را دریافت کنند. این ویژگی برای افرادی که سابقه بیماری قلبی داشته‌اند، بسیار سودمند است؛ همچنین این ویژگی به افرادی که دارای مشکلات قلبی و عروقی هستند اجازه می‌دهد تا به‌راحتی سلامت سیستم قلب و عروق خود را زیر نظر داشته باشند و احتمال وقوع مشکلاتی مانند سکته، نارسایی قلب و سایر مشکلات قلبی و عروقی را به حداقل برسانند.
نرم‌افزار پایش سلامت Samsung Health، در حال حاضر پارامترهای سلامتی دیگری مانند دمای پوست، فشار خون و سطح اکسیژن خون را نیز کنترل می‌کند. به طور کلی این نرم‌افزار جمع‌بندی کلی از وضعیت سلامتی را به کاربر ارائه می‌دهد. البته باید به این نکته توجه داشت که چنین نرم‌افزارهایی قرار نیست جایگزینی برای تشخیص سلامتی توسط پزشک متخصص باشند؛ بنابراین اگر احساس ناخوشایندی دارید، توصیه می‌شود همیشه با پزشک متخصص مشورت کنید.
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster