دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
به باور زارع‌پور، این تصمیم امکان بسیار خوبی برای کسب‌وکارهایی که قصد فعالیت در پلتفرم‌های داخلی را دارند، فراهم می‌کند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
وزیر ارتباطات اعلام کرد در جدیدترین مصوبه دولت، برخی از کسب‌وکارهای آنلاین از معافیت مالیاتی برخوردار شده‌اند؛ موضوعی که به باور زارع‌پور، به تسهیل فعالیت کسب‌وکارهای اینترنتی کمک می‌کند.
«عیسی زارع‌پور» در جمع خبرنگاران در حیاط هیئت دولت اعلام کرد: «امروز در دولت مصوبه‌ای برای تسهیل کسب‌و‌کارهای اینترنتی داشتیم که براساس آن، کسب‌وکارهای آنلاینی که تا پایان سال 1401 کد مالیاتی نداشته و اظهارنامه مالیاتی پر نکرده‌اند، از معافیت مالیاتی برخوردار می‌شوند.»
او این تصمیم را یک امکان بسیار خوب برای کسب‌وکارهایی که قصد فعالیت در پلتفرم‌های داخلی را دارند، دانست و گفت: «یکی از مشکلاتی که بر سر کوچ کسب‌وکارهای اینترنتی از سکوی خارجی به داخلی وجود داشت، این بود که آن‌ها باید برای فعالیت در پلتفرم‌های بومی مالیات می‌پرداختند؛ درصورتی‌که در پلتفرم خارجی مالیاتی نمی‌دادند. حالا دولت این معافیت مالیاتی را فراهم کرده است.»
زارع‌پور تأکید کرد درصورتی‌که کسب‌وکارها در هر دو بخش آنلاین و فیزیکی فعالیت دارند، باید به جداسازی صورت‌های مالی خود بپردازند. به گفته وی، اگر کسب‌وکارها صورت‌های مالی بخش آنلاین و فیزیکی را از هم تفکیک کنند، آن بخش از فعالیتشان که در سکوهای اینترنتی داخلی انجام می‌شود مشمول معافیت مالیاتی خواهد بود. زارع‌پور باور دارد این معافیت مالیاتی به رونق کسب‌و‌کارها در پلتفرم‌های بومی منجر خواهد شد.
سازمان امور مالیاتی کشور در آذرماه 1401 احکام مالیاتی آیین‌نامه حمایتی دولت از کسب‌وکارهای آنلاین را ابلاغ کرد. براین‌اساس، این سازمان بایستی برای کلیه کسب‌وکارهایی که پیش از این سابقه مالیاتی نداشته‌‌اند و فعالیت خود را به پتلفرم‌های مشمول انتقال می‌دهند، مشوق‌هایی را اعمال کند.
طبق احکام مالیاتی تصویب‌شده، کسب‌و‌کارهای اینترنتی پس از تسلیم اظهارنامه و نگهداری اسناد و مدارک بابت درآمد حاصله از فروش کالا یا ارائه خدمت در سکوهای مشمول داخلی، تا میزان مقرر در ماده (۱۰۰) قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات بعدی آن، یعنی 30 برابر معافیت مالیاتی حقوق و دستمزد، معاف هستند. این موضوع در بندهای بودجه سال 1402 نیز آمده است؛ حال شاهد مصوبه‌ای جدید از سوی دولت دراین‌باره هستیم.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster