دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
زارع‌پور مدعی است در شهرهایی که فیبر نوری در دسترس است، سرویس‌هایی با سرعت تا هزار مگابیت بر ثانیه به مردم ارائه شده.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
وزیر ارتباطات اعلام کرد شب و روز در تلاش هستند تا سرعت اینترنت افزایش پیدا کند. به گفته زارع‌پور، در طرح توسعه فیبر نوری، سرویس‌هایی با سرعت هزار مگابیت بر ثانیه به مردم ارائه شده است.
«عیسی زارع‌پور» در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت، درباره گلایه‌ها از سرعت اینترنت گفت شب و روز برای افزایش سرعت اینترنت تلاش می‌کنند. وی طرح فیبر نوری منازل و کسب‌وکارها را یک اقدام بسیار مهم و راهبردی دانست.
زارع‌پور با اشاره به پروژه توسعه فیبر نوری اظهار داشت تا به امروز حدود 3.5 میلیون خانوار تحت پوشش این سرویس قرار گرفته‌اند: «در شهرهایی که این سرویس ارائه شده، تا هزار مگابیت بر ثانیه سرعت به مردم داده شده است. الان میانگین سرعت (اینترنت ثابت) 10 تا 12 مگابیت بر ثانیه است.»
به‌نظر می‌رسد نظر وی در بیان میانگین سرعت اینترنت کشور، با استناد بر آمار اخیر اسپیدتست است؛ مرجعی که موردتوجه ویژه وزارت ارتباطات قرار دارد. براساس جدیدترین آمار این مجموعه، میانه سرعت اینترنت ثابت کشور 12.6 مگابیت بر ثانیه است.
وزیر ارتباطات با تأکید بر اینکه آن‌ها شب و روز در تلاش هستند، گفت در بیش از صد شهر پروژه توسعه فیبر نوری آغاز شده است.
او ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال بتوانند 8 میلیون خانوار را تحت پوشش فیبر نوری قرار دهند.
گفتنی است زارع‌پور بارها تأکید کرده است که توسعه فیبر نوری اینترنت کشور را برای چند دهه بیمه خواهد کرد. بنابر اعلام او، با توسعه فیبر نوری ظرفیت ارتباطات ثابت کشور به میزان قابل‌ملاحظه‌ای افزایش می‌یابد و کیفیت و ارتباطات سرعت همراه نیز بیشتر خواهد شد؛ چرا که هم بار ارتباطات از روی شبکه همراه برداشته می‌شود و هم اپراتورها با اتصال BTSها به فیبر نوری می‌توانند سرعت حداکثری را به مردم ارائه کنند.
به گفته وزیر ارتباطات، وزارتخانه تحت امر او برای سال گذشته و امسال، تمرکزش را روی توسعه پوشش فیبر نوری گذاشته است و پس از تحقق پوشش 40 تا 50 درصدی (8 تا 10 میلیون خانوار)، روی بحث اتصال نیز بیشتر کار خواهند کرد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
خسته نباشی دلاور!
تو اسوه و نمونه بارز «آب در هاون کوبیدن» هستی!
چون نتی که تلاش میکنی سرعتش رو بالا ببری بس که فیلتر شده هیچی توش نیست!
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster