چین قصد دارد تا سال ۲۰۶۰ مصرف کربن را به صفر برساند. از این رو از یک قطار قدرتمند هیدروژنی رونمایی کرده است. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، انرژی سوخت هیدروژنی می تواند با عنوان یک فناوری پاک و تجدیدپذیر جایگزین سوخت فسیلی شود و در هزاران قطار در سراسر این کشور […]
چین قصد دارد تا سال ۲۰۶۰ مصرف کربن را به صفر برساند. از این رو از یک قطار قدرتمند هیدروژنی رونمایی کرده است.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، انرژی سوخت هیدروژنی می تواند با عنوان یک فناوری پاک و تجدیدپذیر جایگزین سوخت فسیلی شود و در هزاران قطار در سراسر این کشور مورد استفاده قرار بگیرد. طبق گزارش رسانه های دولتی در چین موتور جدید در این لوکوموتیو موتور دیزلی روی پیلهای سوختی هیدروژنی کار گذاشته شده است. این موتورها اکنون قادر به کارکرد ۱۹۰ ساعته تنها با دو ساعت سوخت گیری خواهند بود.
همچنین موتور جدید قادر است تا ۲۷۰ کیلوگرم هیدروژن را ذخیره کرده و مورد استفاده قرار دهد این سوخت پاک پس از مصرف تنها آب از خود به جای می گذارد و آلاینده دیگری همانند گازهای گلخانه ای تولید نخواهد کرد. لوکوموتیو جدید این کشور نینگ دونگ نام دارد و شرکت دولتی راه آهن چین آن را طراحی کرده است.
در حال حاضر جو زمین به دلیل تولید گازهای گلخانه ای بسیار گرم و متلاطم شده است این گازهای گلخانه‌ای بیشتر در اثر استفاده از وسایل نقلیه و سوخت های فسیلی به وجود می آید.
چند ویرون رئیس دانشکده مهندسی برق در چین در این مورد گفته است این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۶۰ میزان تولید کربن را به شدت کاهش داده و به کربن خنثی دست پیدا کند. از این رو تلاش خود را در زمینه صنعت انرژی هیدروژن ارتقا داده و توسعه هیدروژن را برای پیشبرد صنایع مختلف ارائه داده است.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster