دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
مرحله سوم سامانه یکپارچه براساس ظرفیت جذب‌نشده خودروسازان برگزار خواهد شد.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
درحالی‌که اعلام نتایج مرحله دوم سامانه یکپارچه عرضه خودرو با انتقادات بسیاری همراه شده است، مدیر این سامانه از برگزاری مرحله سوم آن در شهریورماه خبر داد. بنابر اظهارات «مهدی تقدسی»، مرحله سوم این سامانه در شهریورماه برگزار می‌شود. البته خودروهای عرضه‌شده در این مرحله به 3 درصد متقاضیان جامانده از مرحله دوم اختصاص دارند. به این گروه از متقاضیان در مرحله دوم سامانه جامع عرضه خودرو هیچ‌گونه خودرویی اختصاص داده نشده بود.
مرحله سوم سامانه یکپارچه براساس ظرفیت جذب‌نشده خودروسازان برگزار خواهد شد. درواقع خودروهایی که مشتریان از تحویل آن‌ها انصراف داده‌اند، در مرحله سوم به متقاضیان جامانده مرحله دوم اختصاص خواهد یافت. بنابراین عرضه خودرو تا سال 1403 در عمل پایان یافته است، مگر آنکه مشتریان از خرید خودرو منصرف شوند و نوبت تحویل خودرو آن‌ها آزاد شود.
علاوه بر مرحله سوم سامانه یکپارچه، تقدسی از برگزاری طرح جایگزینی مرحله دوم طی هفته‌های آتی خبر داد. همچنین اگر ظرفیت خودروسازان در شهریورماه 1402 خالی شده باشد، امکان انتخاب خودرو جایگزین برای مشتریان وجود خواهد داشت. ضمن اینکه لیست خودروهای تکمیلی نیز در هفته پیش رو اعلام خواهد شد.
طی دو مرحله اول و دوم سامانه یکپارچه، بیش از دو میلیون نفر برای خرید خودرو ثبت‌نام کرده‌اند. بااین‌حال سامانه یکپارچه نتوانست انتظارات مشتریان را برآورده کند. موعد تحویل بسیاری از خودروها به سال 1403 موکول شد؛ خودروهایی که تا پیش از این با روش قرعه‌کشی یا بدون قرعه‌کشی به‌راحتی فروخته می‌شدند.
بنابراین اصرار بر ادامه راه سامانه جامع عرضه خودرو باعث خواهد شد تا بازهم دست مصرف‌کنندگان واقعی از خودرو دور بماند. تمرکز بر فروش خودرو از طریق این سامانه و قیمت‌های دستوری شورای رقابت با مخالفت‌ برخی خودروسازان نیز همراه بوده است. بنابراین با وجود مخالفت هم‌زمان مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، مسیر این سامانه ادامه دارد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster