طبق تصویب پارلمان اروپا ویژگی قدیمی تعویض باتری در گوشی های موبایل دوباره به این بازار خواهد آمد. این پارلمان نسبت به این قانون رای مثبت داده و می تواند باعث تحول در چرخه تولید باتری شود. بنابراین در آینده مجددا کاربران به گوشی هایی با باتری های قابل تعویض دسترسی دارند. به گزارش سرویس […]
طبق تصویب پارلمان اروپا ویژگی قدیمی تعویض باتری در گوشی های موبایل دوباره به این بازار خواهد آمد. این پارلمان نسبت به این قانون رای مثبت داده و می تواند باعث تحول در چرخه تولید باتری شود. بنابراین در آینده مجددا کاربران به گوشی هایی با باتری های قابل تعویض دسترسی دارند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، در قانون جدید تصویب شده توسط پارلمان اروپا مفاد تازه ای وجود دارد که تنها یکی از آنها امکان تعویض باتری در محصولات مصرفی مانند گوشی های موبایل است.
طبق اعلام این اتحادیه تعویض پذیری آسان در این قانون به معنای این است که برای تعویض باتری به هیچ ابزاری نیاز نباشد. این موضوع باعث بازگشت پنل های حدلشوند در گوشی های موبایل خواهد شد.
این قانون توانست توسط ۵۸۷ نماینده این پارلمان رای مثبت بیاورد. علاوه بر مواد گفته شده از این پس سازندگان باید میزان حریم تولید شده توسط دستگاه خود را به صورت برچسب اطلاع رسانی کنند. این اتحادیه تلاش دارد تا سال ۲۰۳۵ نرخ بازیافت مربوط به زباله باتری ها را به ۹۵ درصد افزایش دهد.
تصمیم جدید اتحادیه اروپا برای عملی شدن به چند سال زمان نیاز دارد و احتمالا پیش از ۲۰۲۷ اجرایی نخواهد شد. همچنین تنها مربوط به مناطق عضد این اتحادیه است. با این وجود باید به نظر می رسد سازندگان دست به تولید دو نوع محصول برای دو بازار متفاوت بزنند. البته باید منتظر ماند و دید شرکت ها چه تصمیمی در این رابطه می گیرند.
در صورت بازگشت پنل قابل تعویض پر گوشی ها قابلیت ضد آب کردن آنها را از بین میبرد. البته ممکن است طراحی دیگری جای آن را بگیرد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster