اکنون بیشتر پیام‌رسان‌ها به کاربران خود اجازه می‌دهند از استیکر در مکالماتشان استفاده کنند. حال در این میان، تلگرام به شما اجازه می‌دهد تصاویر مورد نظر خود را به استیکر تبدیل کرده و آن‌ها را هنگام چت کردن با دوستان و خانواده بفرستید.
مراحل ایجاد استیکر نیز بسیار آسان است و برای آن نیازی به آموزش جامع تلگرام یا یادگیری نحوه ساخت ربات نخواهید داشت.
در این مقاله قصد داریم روش ساخت استیکر را به شما آموزش بدهیم پس تا انتها همراه زومیت باشید.
پیش از اینکه بتوانید استیکر بسازید، باید تصاویر خود را به فرمت PNG تغییر داده و در صورت نیاز پس‌زمینه شفاف (transparent) ایجاد کنید.
هنگام ساخت فایل تصاویر استیکرهای تلگرام باید موارد زیر را مد نظر قرار دهید:
فرآیند آماده‌سازی تصویر برای استیکر براساس نرم‌افزاری که استفاده می‌کنید متفاوت است. ما در ادامه فرایند انجام این کار با فتوشاپ را آموزش می‌دهیم.
نکته: سایز می‌تواند متفاوت باشد اما نباید از اندازه‌ای که تلگرام گفته است فراتر بروید.
فایل شما برای ساخت استیکر آماده شده است.
همچنین برای آماده‌سازی تصویر بدون نیاز به برنامه‌ای دیگر می‌توانید از ربات تلگرام نیز استفاده کنید. در ادامه کار با آن را آموزش می‌دهیم.
برای تغییر فرمت تصویر می‌توانید از ربات تلگرامی Sticker Convert Bot نیز استفاده کنید. کار با آن بسیار آسان بوده و در عرض چند ثانیه فایل نهایی آماده می‌شود.
نکته: اگر تصویر شما دارای پس زمینه شفاف است، باید به صورت document ارسال شود.
در ادامه تمامی ربات‌هایی که می‌توانند فرمت تصویر شما را برای ساخت استیکر تغییر دهند آورده شده است:
پس از آماده‌سازی فایل نوبت به افزودن آن به تلگرام و ساخت پک استیکر شخصی می‌رسد. برای انجام این کار را، تنها کافی است مراحلی که در ادامه گفته می‌شود را گام‌به‌گام دنبال کنید. در این مسیر ربات رسمی تلگرام یعنی Stickers همراهتان خواهد بود.
نکته: اگر اسمی که ارسال کرده‌اید قبلاً انتخاب شده یا قابل استفاده نباشد، تلگرام از شما می‌خواهد که نام دیگری را انتخاب کنید.
اکنون شما پک استیکر شخصی خود را دارید.
به عنوان بخش نهایی مقاله، چند ربات تلگرام را جمع‌آوری کرده‌ایم که هر کدام به نوعی به استیکرهای تلگرام مربوط می‌شوند. در ادامه آن‌ها را مشاهده می‌کنید.
در این مقاله سعی کردیم به شما روش تبدیل عکس به استیکر را آموزش دهیم. اگر به مطالب آموزشی درباره پیام‌رسان مذکور علاقه‌مند هستید می‌توانید مقاله‌های «آموزش جلوگیری از اضافه شدن خودکار به گروه و کانال تلگرام» و «آموزش تصویری و تضمینی رفع ریپورت تلگرام» را نیز مطالعه کنید.
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster