اینتل پیش از آنکه نسل بعدی پردازنده های خود را عرضه کند تغییراتی را در برند و نام گذاری محصولات ایجاد کرد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق شایعات قبلی که اکنون به واقعیت تبدیل شده اینتل به طور رسمی i را از نام پردازنده های خود مانند Core i7 و با […]
اینتل پیش از آنکه نسل بعدی پردازنده های خود را عرضه کند تغییراتی را در برند و نام گذاری محصولات ایجاد کرد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، طبق شایعات قبلی که اکنون به واقعیت تبدیل شده اینتل به طور رسمی i را از نام پردازنده های خود مانند Core i7 و با Core i5 و … حذف کرد. این شرکت قصد دارد تراشه های بعدی خود را با نام های Intel Core، Intel و Intel Core Ultra عرضه کند.
طبق گفته های کارشناس برندسازی این شرکت با ورج، در نام گذاری های قبلی نام اینتل در حالت فراموشی قرار داشت. از طرفی عرضه پردازنده های جدید با نام Meteor Lake فرصت مناسبی برای این تغییر ایجاد کرد.
کریستوفر هیرش، از اینتل در این مورد می گوید: زمانی که نحوه فروش خبرنگاران، خرده فروشان، سازندگان و دیگر افراد نگاه کردیم متوجه شدیم برای نام بردن این پردازنده ها تنها از حرف و عدد استفاده میشود.
طبق تحقیقات اینتل برند Core باعث ایجاد ارتباط با اینتل شد و نه حروف و اعداد. طبق گفته هیرش می گوید این نام گذاری باعث شده بود بسیاری از افراد از اینکه پردازنده های Core i7 و یا Core i5 مربوط به اینتل است بی اطلاع باشند.
هیرش توضیحات بیشتری در مورد تغییرات ایجاد شده ر بخش نام گذاری نداد و تنها به این نکته اشاره شد که سری Ultra دارای برخی ویژگی ها مانند بزرگتر، وجود گرافیک Arc یکپارچه و یا قابلیت هوش مصنوعی بهره برده و می تواند عملکرد بهتری را ارائه کند که تااکنون در هیچ کدام از مدل های این شرکت ارائه نشده بود.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster