دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
سالی راید یکی از ۸۰۰۰ نفری بود که در پی انتشار آگهی استخدام ناسا برای عضویت در این سازمان اقدام کرده‌ بود.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
۱۸ ژوئن ۱۹۸۳، «سالی راید»، فضانورد ناسا، اولین زن آمریکایی در فضا شد. او و چهار همکارش با شاتل فضایی چلنجر برای مأموریت اس‌تی‌اس-۷ پرتاب شدند.
سالی راید یکی از ۸۰۰۰ نفری بود که در پی انتشار آگهی استخدام ناسا برای عضویت در این سازمان اقدام کرده‌ بود. وی کار خود را در ناسا به عنوان مسئول ارتباط رادیویی زمینی با شاتل‌های فضایی در مدار، طی مأموریت‌های اس‌تی‌اس-۲ و اس‌تی‌اس-۳ آغاز کرد. علاوه‌براین در طراحی بازوی رباتیک کانادارم نیز نقش داشت.
فضانوردان طی مأموریت چلنجر شش روز را در فضا سپری و دو ماهواره ارتباطی را برای اندونزی و کانادا مستقر کردند. راید اولین زنی بود که بازوی رباتیک کانادارم شاتل را اداره کرد. او از آن برای استقرار یک ماهواره پالت شاتل که مملو از آزمایشات علمی بود استفاده کرد و بعداً دوباره از آن برای بازگرداندن ماهواره به داخل شاتل استفاده کرد. آنها در ۲۴ ژوئن به زمین بازگشتند.
راید بعداً اولین زن آمریکایی شد که برای بار دوم به فضا سفر کرد و در سال ۱۹۸۴ در مأموریت چلنجر دیگری به نام اس‌تی‌اس-۴۱ جی پرتاب شد. او پس از ۱۷ ماه مبارزه با سرطان لوزالمعده، در ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۲ درگذشت.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster