چین با داشتن تونل باد JF22 اکنون قدرتمندترین تونل باد مافوق صوت در جهان را در اختیار دارد. در این تونل فناوری های منحصربفرد با سرعتی ۳۰ برابر سرعت نور انجام میشود. به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، چین از پنج سال پیش تاکنون در حال ساخت ساخت موسسه مکانیک در منطقه ای […]
چین با داشتن تونل باد JF22 اکنون قدرتمندترین تونل باد مافوق صوت در جهان را در اختیار دارد. در این تونل فناوری های منحصربفرد با سرعتی ۳۰ برابر سرعت نور انجام میشود.
به گزارش‌ سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، چین از پنج سال پیش تاکنون در حال ساخت ساخت موسسه مکانیک در منطقه ای کوهستانی بوده است. طبق گزارش های منتشر شده اکنون این کشور دارای قدرتمندترین تونل بادی در جهان است و جاه طلبی های مربوط به دیگر فکتوری های موفق صوت نیز در پکن افزایش داشته است.
مافوق صوت یا فناوری هایپرسونیک به سرعت ۵ برابری سرعت صوت برابر با ۵ کاخ اشاره دارد. فناوری های مربوط به این حوزه می تواند در امور نظامی و غیر نظامی کاربرد داشته باشد. با استفاده از این فناوری می توان سفر با سرعت مافوق صوت را ممکن گرد. از طرفی بین کشور نیز برنامه دارد تا سال ۲۰۳۵هپاپیکاهای مافوق صوت را به صورت ناوگان درآورد.
در حال حاضر چین به فکر پیشرفت های بیشتر در این فناوری است به طوری که اکنون رسیدن به سرعتی بالاتر از ۵ ماخ را مدنظر قرار داده است. این فرایند که به آن گسستگی مولکولی می گویند باعث تجزیه مولکول ها به اتم های تشکیل دهنده در هوا میشود. به همین دلیل بررسی های بیشتر در زمینه این پدیده پیش از توسعه هواپیماهای این حوزه ضروری به نظر می‌رسد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster