یک استارتاپ کالیفرنیایی قصد دارد تولید مواد در مدار زمین را برای نخستین بار آغاز کند‌. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، صنایع غذایی واردا نام استارتاپی است که قصد دارد تولید دارو در فضا را عملیاتی مند‌ موسس این شرکت از کارمندان قدیمی اسپیس ایکس است و اکنون یک ماهواره متعلق به […]
یک استارتاپ کالیفرنیایی قصد دارد تولید مواد در مدار زمین را برای نخستین بار آغاز کند‌.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، صنایع غذایی واردا نام استارتاپی است که قصد دارد تولید دارو در فضا را عملیاتی مند‌ موسس این شرکت از کارمندان قدیمی اسپیس ایکس است و اکنون یک ماهواره متعلق به خود را نیز در مدار قرار داده است.
در کارخانه ساخته شده توسط این شرکت در مدار تنها موادی تولید خواهند شد که یا امکان تولید آن در زمین وجود ندارند یا توسعه آنها در شرایط ریزگزلنش سریعتر و بهتر انجام میشود. طبق اعلام این شرکت در توییتر که پس از پرتاب ماهواره آن توسط اسپیس ایکس منتشر شد پنل های خورشیدی کارخانه آنها پس از دریافت اولین انرژی خورشیدی اکنون باز شده اند.
موسس این شرکت ویل بروی نام دارد که سابقا مهندس شرکت اسپیس ایکس بوده است. پرتاب ماهواره این شرکت نیز بخشی از فعالیت این شرکت محسوب میشود که برای آزمایش راه حل توسعه دارو در فضا انجام گرفت.
واردا در وب سایت خود در مورد برنامه های خود گفته است : تولید کابل های فیبر نوری قوی، داروهای جدید و نجات بخش همگی بخشی از تولید این شرکت در فضا خواهد بود که تنها در آنجا قابل تولید هستند.
هدف این شرکت که برای آن تحقیقات علمی نیز صورت گرفته است نشان می دهد که کریستال های پروتئینی در صورت رشد در فضا می توانند. ساختار باکیفیت تری نسبت به ساختارهای روی زمین تشکیل دهند. زیرا گرانش زمین در این کار موثر است.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster