مکس پارک با انتشار ویدیویی در یوتیوب، با افتخار بُرد خود را در مسابقات Long Beach 2023 World Cube Association به‌ رخ کشید و مکعب روبیک را با سرعتی باورنکردنی در ۳٫۱۳ ثانیه حل کرد.
دست‌های پارک با سرعت بسیار زیاد حرکت می‌کنند، به‌طوری‌که دنبال کردن آن‌ها در ویدیو ممکن نیست. پارک تقریباً بلافاصله‌ پس‌ از شروع حل مکعب روبیک، آن را کامل می‌کند و به زمین می‌کوبد تا تایمر موجود، رکورد او را به‌ ثبت برساند.
به‌ نوشته‌ی فیوچریسم، پارک با ثبت رکورد جدید در حل مکعب روبیک، یوشنگ دو از چین را شکست داد زیرا او قبلاً در سال ۲۰۱۸ مکعب روبیک را فقط در ۳٫۴۷ ثانیه حل کرده بود.
در کتاب رکوردهای جهانی گینس آمده است که والدین پارک پس‌ از مشاهده‌ی علائم اوتیسم در سنین پایین، او را وارد دنیای مکعب ربیک کردند تا مهارت‌های حرکتی خود را بهبود دهد.
پدر و مادر پارک علاوه‌بر کمک به او برای تقویت مهارت‌های حرکتی ظریف، فرزند خود را در مسابقات SpeedCube شرکت می‌دهند و اکنون موفق شده است به پیروزی قابل‌توجهی دست‌ یابد.
پارک درحال‌حاضر رکوردهای دیگری را برای سریع‌ترین زمان حل مکعب‌های روبیک بزرگ‌تر ازجمله ۶x۶x۶، ۵x۵x۵ و ۷x۷x۷ در سطح جهان به‌ثبت رسانده است.
شکسته شدن سرعت حل مکعب روبیک، موضوعی نیست که هر روز شاهد آن باشیم. درمورد پارک شکستن این رکورد جذابیت بیشتری دارد؛ زیرا وی از کودکی مستعد بیماری اوتیسم نیز بوده است.
خانواده ما

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster