دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
اپل قصد دارد برای افزایش مقاومت آیفون‌ها در برابر خراشیدگی، از مواد مختلفی در قاب آن‌ها استفاده کند.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
اپل در حال تحقیق روی این موضوع است که چگونه می‌تواند برای گوشی‌های آیفون شاسی یا قابی طراحی کند که ظاهر خوبی داشته باشد و مانند گزینه‌های فعلی، احساس بی‌نقصی به مصرف‌کنندگان ارائه کند، اما در برابر خط و خش و فرسودگی مقاومت بیشتری داشته باشد.
درحالی‌که ظاهراً اپل فراموش کرده برای گوشی‌های آیفون، قاب‌های محافظ جداگانه به فروش می‌رساند، پتنتی تحت عنوان «Spatial Composites» (کامپوزیت‌های فضایی) را به ثبت رسانده که به معنای تعبیه فلز یا سرامیک در شاسی گوشی‌ها برای مقاومت در برابر خراش است.
اپل در پتنت خود توضیح می‌دهد:
«گوشی‌ها، ساعت‌ها و تبلت‌ها ممکن است با سطوح مختلفی در تماس باشند که باعث آسیب‌دیدگی یا ساییدگی سطح دستگاه می‌شود. مواد معمولی مختلفی که برای چنین دستگاه‌هایی در نظر گرفته می‌شود، ممکن است دارای ترکیبات متفاوتی از ویژگی‌های مربوط به استحکام، ظاهر، مقاومت در برابر سایش، محافظ الکترومغناطیسی و موارد مشابه باشد.»
بنابراین همانطور که اپل اشاره می‌کند، مواد مختلف مورد استفاده در شاسی آیفون دارای مزایا و مشکلات متفاوتی است. غول سازنده آیفون به‌عنوان مثال توضیح می‌دهد که محفظه‌های فلزی هرچند در برابر خراش یا شکستگی مقاوم هستند، اما ممکن است برای سیگنال‌های رادیویی ورودی یا خروجی دستگاه تداخل ایجاد کنند.
اپل برای برطرف‌کردن این دسته از مشکلات، طبق پتنت خود، می‌خواهد از چندین ماده مانند فلز یا سرامیک برای ساخت قاب گوشی‌ها استفاده کند.
در پتنت اپل همچنین نقاشی‌هایی وجود دارد که شکل‌های مختلفی از این «محفظه مقاوم در برابر سایش» را نشان می‌دهد که هر کدام از ‌آن‌ها مزایای متفاوتی به همراه دارند، اما هدف کلی آن‌ها یکسان است. بنابراین گوشی‌های آینده آیفون ممکن است در برابر خراش و ساییدگی، مقاومت بیشتری داشته باشند.
اپل قصد دارد پتنت خود را به سه مخترع ازجمله «کریستوفر دی. پرست» ارائه کند که در گذشته پیشنهاد کرده بودند برای مگ‌سیف از اجزای شیشه سرامیکی استفاده شود که باعث انتقال داده‌ها و همچنین قدرت می‌شود.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source
سئو سایت

توسط digitalwebmaster