یکی از تسهیلاتی که دولت برای تشویق مردم به ازدواج در نظر گرفته وام ازدواج است. این امکان با توجه به وضعیت اقتصادی و تورم برای بسیاری از زوج‌ها مهم است و می‌تواند بخشی از هزینه‌های شروع زندگی را پوشش دهد.
ثبت نام وام ازدواج به صورت آنلاین و غیرحضوری ممکن است که پیش از این مراحل آن را برایتان توضیح داده‌ایم. ثبت نام غیرحضوری بخش اول درخواست شما برای دریافت وام ازدواج است و برای مراحل بعد باید به همراه ضامن‌ها و مدارک مورد نیاز به بانک مراجعه کنید تا فرایند دریافت وام تکمیل شود.
پس از ثبت نام اولیه شما نیاز دارید که وضعیت خود را در بازه‌های زمانی مشخص مشاهده و پیگیری کنید تا زمان مراجعه‌تان به شعبه به شما اطلاع داده شود. این مرحله پیگیری وام ازدواج است که در ادامه آن را برایتان توضیح خواهیم داد.
پیگیری وام ازدواج فقط با شماره ملی ممکن نیست و باید حتما کد رهگیری را که پس از اتمام ثبت نام برایتان نمایش داده شده به خاطر داشته باشید.
همان‌طور که برای ثبت نام وام ازدواج به سامانه تسهیلات قرض‌الحسنه ازدواج مراجعه کردید، برای پیگیری هم باید سراغ همین سامانه بروید. در صفحه‌ اول این سامانه از کادر سمت راست صفحه وارد بخش مشاهده وضعیت شوید.
در این‌جا شماره ملی و کد رهگیری‌تان را وارد کنید و پس از وارد کردن عبارتی که برایتان به نمایش درآمده گزینه‌ مشاهده وضعیت را انتخاب کنید.
با کلیک روی این گزینه وضعیت وام ازدواج‌تان به نمایش درمی‌آید.
همان‌طور که پیش از این توضیح داده شد برای پیگیری وضعیت وام ازدواج باید کد رهگیری داشته باشید. اما اگر کد رهگیری خود را فراموش کرده‌اید می‌توانید نسبت به بازیابی آن در همین سایت اقدام کنید.
در کادر سمت راست صفحه گزینه بازیابی و چاپ کد رهگیری را انتخاب کنید.
در اینجا سایت از شما می‌خواهد اطلاعاتی چون شماره ملی، حرف اول نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد و تاریخ ازدواج را وارد کنید. سپس گزینه مشاهده و چاپ کد رهگیری را انتخاب کنید. در صورتی که تمام اطلاعات را به درستی وارد کرده باشید سایت کد رهگیری را به شما نمایش می‌دهد تا برای پیگیری‌ها آن را وارد کنید.
همچنین ممکن است بعضی از متقاضیان پس از ثبت نام اولیه و پر کردن فرم‌ها کد رهگیری دریافت نکنند. در این صورت هم با مراجعه به بخش بازیابی و چاپ کد رهگیری و طی کردن مراحلی که توضیح دادیم کد رهگیری را دریافت کنید.
برای پیگیری وضعیت وام ازدواج همچنین می‌توانید به صورت حضوری به بانک مورد نظر مراجعه کنید. اما احتمالا استفاده از امکان پیگیری آنلاین و غیرحضوری راحت‌تر باشد که در این مقاله روش انجام آن را برایتان توضیح دادیم.
ممکن است پس از ثبت نام، مدت انتظارتان برای تعیین شعبه طولانی شود و بخواهید آن را پیگیری کنید. طبق اطلاعات سامانه تعیین شعبه از سوی ادارات سرپرستی بانک‌ها انجام می‌شود و برای پیگیری این شرایط باید به این مراکز مراجعه کنید و روند تعیین شعبه را پیگیری کنید.
علاوه بر این می‌توانید با پشتیبانی بانک مربوطه تماس بگیرید و به صورت تلفنی مراحل را پیگیری کنید.
خانواده ما

source

توسط digitalwebmaster