پژوهشگران با ساخت نوعی حسگر کوچک روشی جدید برای تشخیص فاسد بودن غذاهای پروتئینی ساختند. این حسگر می تواند این موضوع را از طریق تلفن همراه اطلاع دهد. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران ترکیه ای حسگر تشخیص فاسد بودن غذاهای پروتئینی را توسعه دادند که می تواند سلامت موادی مانند مرغ، […]
پژوهشگران با ساخت نوعی حسگر کوچک روشی جدید برای تشخیص فاسد بودن غذاهای پروتئینی ساختند. این حسگر می تواند این موضوع را از طریق تلفن همراه اطلاع دهد.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، پژوهشگران ترکیه ای حسگر تشخیص فاسد بودن غذاهای پروتئینی را توسعه دادند که می تواند سلامت موادی مانند مرغ، گوشت و ماهی را بررسی کرده و گزارش آن را به گوشی فرد ارسال کند.
حسگر محققان در لحظه امکان بررسی سلامت مواد غذایی را دارا است. همچنین کارکرد آن به صورت بی سیم و بدون باتری بوده و امکان ارسال داده های به دست آمده به تلفن همراه را دارد.
در این فناوری از نوعی پلیمر استفاده شده که در آن الکترودهایی با استفاده از لمینت قرار دارد. حسگر خازنی موجود در آن می تواند امین های بیوژنیک که توسط غذاهای پروتئینی تولید میشود را شناسایی کند. این حسگر تنها دو گرم وزن دارد و در ان از فناوری میدان نزدیک استفاده شده است. تراشه آن با کمک جفت شدن به گوشی همراه می تواند داده ها را در لحظه و و بدون نیاز به آنتن به صورت بی سیم منتقل کند.
دانشمندان برای آزمایش این حسگر از آن برای تست سلامت سینه مرغ و استیک استفاده کردند. همچنین نمونه های گوشت در شرایط مختلف توسط این حسگر بررسی شد. طبق اعلام آنها این حسگر توانست عملکرد قابل قبولی از خود نمایش دهد.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster