یک استارتاپ آمریکایی نوع جدیدی از رابط مغز و کامپیوتر توسعه داده که این بار با قرارگیری روی سطح مغز کار می کند. به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت آمریکایی پرسیژن نوروساینس نوع جدیدی از رابط را با هدف قرارگیری در بیروت از بافت مغز توسعه داده است. غیر از ایلان ماسک […]
یک استارتاپ آمریکایی نوع جدیدی از رابط مغز و کامپیوتر توسعه داده که این بار با قرارگیری روی سطح مغز کار می کند.
به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، شرکت آمریکایی پرسیژن نوروساینس نوع جدیدی از رابط را با هدف قرارگیری در بیروت از بافت مغز توسعه داده است. غیر از ایلان ماسک و شرکت نورالینک شرکت های دیگر نیز در این زمینه فعالیت می کنند. نوارهای جدید ساخته شده توسط محققان دانشگاه ویرجینیای غربی بافتی شبیه به سیلیکون داشته و می تواند روی سطح مغز بیماران قرار بگیرد.
این نوارها به اندازه ناخن شست هستند و می توانند با توجه به طراحی منحصر بفرد خود به راحتی به بافت مغز بچسبند. با قرارگیری ۱۵ دقیقه ای روی سطح مغز ایمپلنت ها می توانند محل فعالیت های الکتریکی در مغز را در محلی در قسمت لوب پیشانی ثبت کنند. بیماران این مطالعه که از آنها برای آزمایش این رابط استفاده شده بود به دلیل برداشت تومور مغزی بستری بودند.
این اولین آزمایش و مطالعه پرسیژن در ساخت رابط های مغزی به شمار می رود.ابن شرکت قصد دارد در آینده نزدیک محور این دستگاه را از سازمان غذا و داروی آمریکا دریافت کند. همچنین قصد دارد آن را جایگزین الکترودهایی کند که در حال حاضر برای تشخیص تومور و بیماری صرع انجام میشود. سپس در آینده از آن برای افراد دارای فلج مغزی بهره بگیرد. این رابط ها می توانند با دریافت سیگنال های مغز آن ها را رمزگشایی کنند. این اطلاعات پس از ترجمه به دستورهای دیگر توسط ابزارهای الکتریکی به اعمال دیگر مانند تایپ روی صفحه تبدیل می‌شوند.
پیشنهاد ویژه
خرید بلیط هواپیما فلای تودی
این مطلب بدون برچسب می باشد.


آژانس خبری فناوری Technology news agency (به اختصار تکنا Techna) سال 1389 با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با نام تکنولوژی نیوز (tech-news.ir) تاسیس شد و از بهمن 1392 فعالیتهای خود را بطور جدی آغاز کرد. تکنا آژانس خبری مستقل و غیرانتفاعی میباشد و متعلق به هیچ یک از نهادها و دستگاه های دولتی نیست. تکنا در طی این سالها توانست بیش از 10 هزار مقاله اختصاصی در حوزه علم و فناوری تالیف و ترجمه کند. تکنولوژی نیوز در سال 1398 به «آژانس خبری فناوری تکنا» تغییر نام داد. رسالت ما انعکاس دستاوردها و رخدادهای داخلی و بین المللی حوزه علم و فناوری مانند رویدادهای زیست محیطی، نجوم، پزشکی، اختراعات، کشفیات، اخبار گجتها و… تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.

source

توسط digitalwebmaster