دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
این عملیات دوازده روزه برای سرنشینان سه نفره شنژو-۱۰ آغاز شد و در آزمایشگاه فضایی تیانگونگ-۱ لنگر انداخت.
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
۱۳ ژوئن ۲۰۱۳، فضاپیمای شنژو ۱۰ چینی با موفقیت در آزمایشگاه فضایی تیانگونگ-۱ لنگر انداخت و دومین مأموریت این کشور به ایستگاه فضایی کوچک را رقم زد.
تیانگونگ به معنای کاخ آسمانی است و نخستین ایستگاه فضایی آزمایشی چین بود.
این عملیات دوازده روزه برای سرنشینان سه نفره شنژو-۱۰ آغاز شد که حامل وانگ یاپینگ، دومین زن چینی بود که در فضا پرواز کرد. او همچنین اولین زن چینی بود که راهپیمایی فضایی انجام داد.
یاپینگ پیش از این خلبان ارتش چین بوده است و یک دختر شش ساله دارد. آخرین حضور او در فضا پیش از حضور در مأموریت شنژو ۱۰ به هشت سال قبل و پیش از تولد دخترش برمی‌گردد.
فضانوردان در این مأموریت، آزمایش‌های فنی، فیزیکی و علمی بسیاری را در حین حضور در هواپیما انجام دادند. ازجمله بررسی‌های روی مدار شامل معاینه ریه‌ها، قلب و شرایط بیوشیمی سرنشینان تیانگونگ-۱ می‌شد.
درحالی‌که تأثیرات پزشکی روی بدن فضانوردان تمرکز اصلی مأموریت بود، اولین‌بار برای چینی‌ها بود که این آزمایش را انجام می‌دادند. وانگ در دو سخنرانی علوم فضایی، درس‌های علمی زنده را برای دانش‌آموزان پخش کرد.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster