دیجیاتو
از اینکه ما را در توسعه بهتر و هدفمند‌تر دیجیاتو همراهی می‌کنید
از شما سپاسگزاریم.
تجهیزات نظافت صنعتی نقشی حیاتی در حفظ نظافت و بهداشت محیط های مختلف صنعتی ایفا می کنند. دستگاه‌هایی مثل جاروبرقی صنعتی و دستگاه کفشوی مهم‌ترین ابزارهای مورد نیاز نظافت هستند. تجهیزات نظافت صنعتی مانند هر …
جهت بهره‌مندی و دسترسی به امکانات ویژه و بخش‌های مختلف در دیجیاتو عضو ویژه دیجیاتو شوید.
سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.
تجهیزات نظافت صنعتی نقشی حیاتی در حفظ نظافت و بهداشت محیط های مختلف صنعتی ایفا می کنند. دستگاه‌هایی مثل جاروبرقی صنعتی و دستگاه کفشوی مهم‌ترین ابزارهای مورد نیاز نظافت هستند. تجهیزات نظافت صنعتی مانند هر دستگاه دیگری احتیاج دارند تا به طور مرتب مورد بازبینی و بررسی قرار گیرند.
در این مقاله قصد داریم استراتژی‌های موثری که کسب‌وکارها و مدیران نگهداری تعمیرات می‌توانند برای به حداکثر رساندن طول عمر و عملکرد تجهیزات نظافت صنعتی پیاده‌ کنند را معرفی کنیم. با پیروی از این استراتژی‌ها می‌توان عمر تجهیزات را افزایش داد و مدت خرابی را کوتاه کرد تا فرایندهای نظافتی به شکل بهتری حاصل شود.
در این بخش می خواهیم به معرفی بیشتر انواع دستگاه تجهیزات نظافتی شرکت ابراهیم بپردازیم و راهکارهای عملی برای نگهداری هر کدام را معرفی کنیم.
واترجت صنعتی:واترجت صنعتی یکی از دستگاه‌های نظافتی پرکاربرد در بازار است. این دستگاه قادر است آب را از منبع ورودی دریافت کند و با استفاده از یک پمپ، فشار آن را افزایش می‌دهد. با استفاده از این دستگاه، می‌توان آلودگی‌ها و رسوبات سخت را از سطوح مختلف به طور مؤثری پاک کرد.
بررسی فیلتر ورودی: فیلتر ورودی از ورود هرگونه زباله به داخل پمپ و ایجاد آسیب جلوگیری می کند. به همین خاطر برای اطمینان از جریان و فشار مناسب آب خروجی واترجت صنعتی باید به طور مناسب تمیز شود.
به طور منظم شیلنگ های فشار قوی را بررسی شود: شیلنگ های فشار قوی ممکن است در طول زمان فرسوده شوند یا نشت پیدا کنند. آنها را به طور مرتب بررسی کنید و شیلنگ های آسیب دیده یا فرسوده را جایگزین کنید.
جاروبرقی صنعتی: جاروبرقی صنعتی یک دستگاه نظافتی است که برای جمع آوری آلودگی ها در محیط صنعتی و تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع جاروبرقی با توان و قدرت بالا طراحی شده است تا بتواند با مواد آلاینده در سطوح بزرگ مانند فرودگاه‌ها، انبارها، سالن‌های تولید، هتل‌ها، مراکز خرید و سایر فضاهای بزرگ را از بین ببرد.
●             تمیز و تعویض کردن فیلتر: فیلترها برای حفظ قدرت مکش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. برای جلوگیری از گرفتگی و اطمینان از تمیز کردن موثر، آنها باید طبق دستورالعمل های پیشنهادی شرکت تولیدکننده عمل کرد.
●             بررسی مخزن جمع آوری آلودگی: وقتی مخزن به حداکثر ظرفیت خود رسید برای جلوگیری از انسداد و حفظ جریان هوا حتما باید تخلیه و تمیز شود.
●             چک کردن اتصالات: شل بودن اتصالات یا شیلنگ ها می تواند منجر به کاهش قدرت مکش شود. بررسی اتصالات کمک می کند تا جاروبرقی صنعتی به خوبی عمل کند.
●             روغن کاری قطعات: با توجه به دستورالعمل های سازنده هر قسمت متحرک مانند چرخ یا بلبرینگ برس را روغن کاری کنید تا از عملکرد روان اطمینان حاصل کنید.
●             سیم برق را به صورت دوره ای بازرسی کنید: سیم برق را برای هر گونه علائم آسیب یا ساییدگی بررسی کنید. در صورت لزوم برای جلوگیری از خطرات الکتریکی آن را تعویض کنید.
دستگاه اسکرابر: اسکرابر با استفاده از ترکیب آب و محلول تمیز کننده، سطح را شستشو می‌کند و آلاینده‌ها را از بین می‌برد. اسکرابرهای صنعتی معمولاً دارای یک برس دوار هستند که با چرخش آن آلاینده‌ها را به صورت مکانیکی جدا می‌کند. سپس محلول تمیز کننده به همراه آلاینده‌های جدا شده از سطح، با استفاده از سیستم مکش آب و آلودگی ها را به طور همزمان از سطح جمع‌آوری می‌کند.
بررسی دوره ای برس ها: برس ها را از نظر ساییدگی و پارگی بررسی کنید. پس از هر بار استفاده نیز آن ها را تمیز کنید و زمانی که فرسوده شدند آنها را تعویض کنید تا طول عمر قطعات مورد نظر افزایش پیدا کند.
●             مخازن مواد شوینده چک شود: قبل از شروع نظافت ختما مخازن مواد شوینده و آب تمیز به اندازه کافی مواد مورد نیاز را داشته باشند. همچنین پس از پر شدن مخزن آب کثیف آن را خالی کنید.
●             شلنگ و فیلترها مورد بازبینی قرار بگیرند: هرگونه زباله یا گرفتگی باید در اسرع وقت باز شود و فیلترها از نظر تمیزی بررسی شود و در صورت نیاز قطعات مورد نظر باید تمیز یا تعویض گردد.
برای انجام هر فرایندی دانستن چرایی آن اهمیت زیادی دارد. فهمیدن دلایل اهمیت نگهداری و تعمیرات به ما کمک می‌کند تا در مراحل پیاده سازی کار راحت تری داشته باشیم. در ادامه برخی از مهم ترین دلایل پیاده سازی  استراتژی های موثر در تضمین طول عمر و عملکرد تجهیزات نظافت صنعتی را معرفی می‌کنیم:
 افزایش طول عمر تجهیزات باعث می‌شود نیاز به تعویض یا تعمیرات مکرر را کاهش یابد و در نتیجه باعث صرفه جویی قابل توجهی در هزینه شود. با حفظ و بهبود عملکرد تجهیزات، می‌توانید از خرابی‌های غیرمنتظره جلوگیری کنید. همچنین از خرید مجدد دستگاه هم که می تواند هزینه زیادی داشته باشد جلوگیری شود.
 تجهیزات نظافت صنعتی نقشی حیاتی در حفظ نظافت و بهداشت در محیط های صنعتی ایفا می کنند. اگر تجهیزات به خوبی نگهداری شود عملکرد دستگاه به خوبی حفظ می شود . این موضوع منجر به بهبود بهره وری می شود، زیرا عملیات تمیز کردن را می توان سریعتر و با نتایج بهتر تکمیل کرد.
خرابی تجهیزات می تواند روال تمیز کردن منظم را مختل کند و به طور بالقوه فرآیندهای تولید را متوقف کند. با اطمینان از طول عمر و عملکرد تجهیزات نظافتی، می توانید خطر خرابی ها و وقفه های غیرمنتظره در عملیات نظافت را به حداقل برسانید. این به جریان کار روان‌تر کمک می‌کند و از تاخیر یا توقف احتمالی در فرآیندهای صنعتی جلوگیری می‌کند.
اگر خدمات نظافتی را به مشتریان ارائه می دهید یا در یک صنعت خدمات محور فعالیت می کنید، کیفیت تجهیزات نظافتی شما مستقیماً بر رضایت مشتری تاثیر می گذارد. تجهیزات با عملکرد بالا تمیز کردن کامل را تضمین می کند که می تواند منجر به بهبود رضایت و وفاداری مشتری شود
به طور خلاصه، پیاده سازی استراتژی طول عمر و عملکرد تجهیزات نظافت صنعتی باعث صرفه جویی در هزینه، بهبود کارایی، کاهش اختلالات، افزایش ایمنی و افزایش رضایت مشتری می شود. این فرایند پیشگیرانه است که به موفقیت و اثربخشی کلی عملیات تمیز کردن در محیط های صنعتی کمک می کند.
شرکت توسعه صنعتی و نظافتی ابراهیم با بیش از 3 دهه سابقه  یکی از بزرگترین  ارائه راهکارهای نظافت صنعتی در ایران به شمار می رود. این مجموعه طیف گسترده ای از خدمات برای صنایع مختلف انجام می‌دهد. از جمله خدمات این شرکت می توان به فروش دستگاه های نظافت صنعتی و ارائه خدمات پس از فروش که شامل نگهداری و تعمیرات می شود اشاره کرد. با توجه به سابقه و تجربه ی بالای شرکت ابراهیم در حوزه نظافت صنعتی می توان از کارشناسان و متخصصان این مجموعه برای پیاده سازی راهکارهای نظافت صنعتی استفاده کرد.
برای برقراری ارتباط با تیم متخصصان شرکت ابراهیم می توانید با شماره تلفن 02187184 تماس بگیرید.
برای گفتگو با کاربران ثبت نام کنید یا وارد حساب کاربری خود شوید.
شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو سریع‌ترین روش دسترسی به اخبار فناوری، علم و خودرو است. اگر می‌خواهید به‌روز باشید، شبکه‌های اجتماعی دیجیاتو را دنبال کنید.
تمامی حقوق برای وبسایت دیجیاتو محفوظ است | دیجیاتو توسط سرورهای قدرتمند پارس پک پشتیبانی می‌شود

source

توسط digitalwebmaster